علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

گزینه هایی برای روی کابینت آشپزخانهروی کابینت


نوشته: Lacey Howardبرگردان منشور

بعد از کابینت، صفحات روی کابینت بیش از هر عنصر دیگر ماهیت آشپزخانه شما را منعکس می کند. به علاوه، شما هر روز از آن ها استفاده می کنید. بنابراین، قبل از انتخاب نهایی، مطمئن شوید که همه گزینه ها را در نظر گرفته اید.

بگذارید به تمام گزینه های متفاوت صفحات روی کابینت ها که باید از بین آن ها انتخاب کنید - کاشی، فلز، چوب، شیشه، و بتون - نظری بیندازیم. کاشی ها در بسیاری از رنگ ها، شکل ها، پرداخت ها، و اندازه های متفاوت وجود دارند. شما باید مطمئنا" چیزی را پیدا کنید که مناسب با سبک و بودجه شما باشد.

کاشی در برابر حرارت مقاوم است و می تواند به صورت طرح و نقش های سفارشی نصب شود. در واقع، خودتان آن را انجام دهید یا می توانید دیوار بالای کابینت را که مواد به آن ترشح می کنند و کثیف می شود و یا روی کابینت را کاشی کنید. فقط مطمئن شوید سطح را بعد از نصب کاملا" بچسبانید.

آگاه باشید که درز های نفوذ پذیر بین کاشی ها به راحتی لک شده و به مرور زرد می شوند. این امر سبب می شود تا دوغاب رنگ سایه تیره تری را انتخاب کنید. احتمالا" لازم است هر چند سال یک بار مجددا" دوغاب زده شود.

کاشی ممکن است لب پر شده یا ترک بردارد لذا می توانید در صورت لزوم فقط کاشی خاص را عوض کنید.

دنبال کاشی آبگینه ای بگردید که هم سخت تر است و هم متراکم تر و به نیازهای آشپز خانه بهتر جواب می دهد.

صفحات فلزی مثل فولاد ضد زنگ یا مس به آشپز خانه شما احساس یک رستوران یا محیط صنعتی را می دهد. مطمئن شوید رو کابینت های فلزی ای را انتخاب می کنید که ضد لک و سوختن است. و توجه داشته باشید که خراش و جای انگشت روی فلز می ماند تا وقتی که بتدریج محو شود و طی فرایندی یک ساله سطحی درخشان پیدا کند.

چوب به خاطر قابلیت برش تخته ها، سطحی عالی است، پس چرا تمام سطح کابینت را از چوب سخت مثل افرا، راش، و بامبو نسازیم که ایده آل برای سطوح چوبی روی کابینت است؟ قطعات کوچک تر چوب سخت با چسب به هم متصل شده و تخته ساطور درست می کنند. چوب برای بخشی مجزا یا ضمیمه در کنار ظرف شویی عالی است. مفید است که صفحات چوبی روی کابینت را هر چهار تا هشت هفته یک بار با روغن معدنی چرب کرد.

شیشه در آشپز خانه نمودی پیدا می کند. غالبا" به عنوان وسیله ای مثل پیشخوان پذیرایی یا برای چیدن تنقلات استفاده می شود. شیشه تولیدشده برای روی کابینت ضخیم و ضد ضربه است.

بتون انتخاب دیگری برای صفحه روی کابینت است. می تواند رنگ شود و به آن شکل داده شود و شما می توانید برای زیبا کردن ظاهرش آن را با سنگ های کوچک تزیینی یا چیز های ریز دیگر مخلوط کنید. صفحات بتونی روی کابینت در جا ساخته شده، صیقل داده شده، و چسبانده می شوند، پروژه ای که بهتر است انجامش به افراد حرفه ای واگذار شود. شما به همان ادازه برای صفحه بتونی روی کابینت می پردازید که برای سنگ می پردازید. برای این که صفحه بتونی روی کابینت نسبت به لکه مقاوم باشد باید در آغاز و هر چند سال یک بار آب بندی شود. ممکن است ترک بخورند و تعویض یا تعمیر آن ها مشکل باشد اما گزینه ای منحصر به فرد هستند که در معرض هوا جلای قشنگی پیدا می کنند و می توانند هر رنگ، شکل، یا بافتی که می خواهید، باشند.

این گزینه ها را بررسی کنید. همه آن ها نیاز به کمی مراقبت و نگهداری دارد. از یک حرفه ای در مورد تمیز کردن، انباشتن، و نگهداری سئوال کنید و بدانید که رو کابینتی شما به مرور زمان کهنگی را نشان می دهد اما با آن نجنگید. کهنگی زیبای طبیعی یک رو کابینتی را که خوب استفاده شده، بپذیرید.منبع: www.bhg.com