علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

رهنمود هایی برای خوشحال بودنشادی


نوشته: Dorian Boswellبرگردان منشور

در تلاش برای یافتن آرامش در زندگی، ما اغلب اهمیت خوشحالی را در گذراندن زندگی نادیده می گیریم. سخت کار می کنیم، تقریبا" تمام پنج روز هفته را تقلا می کنیم، و فکر می کنیم می توانیم دو روز آخر هفته را شاد باشیم. اما، آنچه را که درک نمی کنیم این است که زندگی خیلی فراتر از آسایش شنبه ها و یکشنبه های پر جنب و جوشی است که ما زندگیمان را به آن محدود کرده ایم. با انتخاب این که تمام هفته خوشحال باشیم قطعا" هر روز از زندگی بدون شک اساسی و ضروری است.

به هر حال، این درست نیست که نقل قول کنیم که خوشحالی احساسی واقعی است که از ذهن ما تراوش می کند. بنابر این، آیا مایلیم به ذهن بیاموزیم خوشحال بماند؟ خب، ما واقعا" نمی توانیم این کار را بکنیم! پس چه کنیم که هر روز شاد بمانیم.؟

دنیا در حال تغییر است و در واقع به سرعت در حال تحول می باشد؛ زندگی حتی سریع تر و تند تر شده است. این در واقع مسابقه موش دیوانه است و ما همه موش آزمایشگاهی هستیم که به طور کامل تسلیم تغییرات می شویم، برخی از ما آهن ربای کسب و کار، اسب شرکت ها، یا ربات پول ساز می شویم. از قضا ما معمولا" تمام روز نگران آخرین چک حقوق، ترفیع آینده، وامی که گرفتارش هستیم، اتومبیل بزرگ، یا عمارت بزرگ تر هستیم!

این لیستی احمقانه و بی نهایت است! با این همه چیز هایی که درطول روز در سر خود داریم چطور حتی در مورد خوشحال بودن فکر می کنیم و مسلما" هرگز خوشحال نیستیم، حتی بعد از انجام همه این ها. این روز ها وقت زیادی صرف انجام کارها می شود. افراد خواب خود و وقت خانواده شان را فدا می کنند، شهر محل سکونت خود را ترک می گویند، و مدت ها دور از آن هایی که دوست دارند می مانند. به عبارت ساده تر، فداکاری ها خیلی بیشتر از پاداشی است که می گیریم، پس جای شادی کجاست؟

اکثر اوقات، قلب ها و روح های ما از آن جنبه های نادیده گرفته شده که عمیق تر شده و باعث پشیمانی می شوند گرانبار می شوند. این پشیمانی ما را مشغول، اما نه خوشحال، نگه می دارد.

همه ما گاهی اوقات فکر می کنیم اگر زندگی برای ما آسان تر، هموار تر، و راحت تر بود تا هر روز همان طور که پیش می آید زندگی کنیم و نه به جای این که با همه آنچه داریم شادمانه زندگی کنیم، همنشینی با عزیزانمان، خانواده، و دوستانمان را گرامی بداریم، درست همان طور که پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایمان راجع به زندگیشان گفته اند، سخت تلاش کنیم در زندگی چیزهای کم ارزشی بدست آوریم.

خب، ما مسلما" نمی توانیم زندگی را به آن دوران های باورنکردنی برگردانیم اما می توانیم چیز های کوچکی پیدا کنیم که می توانند ما را خوشحال کنند. علیرغم همه نگرانی ها و چالش هایی که زندگی بر ما تحمیل می کند سعی کنید بهترین مسیری را که منتهی به خوشحالی می شود ایجاد کنید، بله مسلما" ما می توانیم!

تقریبا" غیر ممکن است راه حلی برای خوشحالی تعریف کرد با وجود این، ما در اینجا تلاش می کنیم چند جنبه را که منجر به زندگی شادتر و کامیاب تر می شود مطرح کنیم:

 1. اون بدن را برای شادی حرکت دهید
 2. ممکن است شنیده باشید که رهبران سلامت و تناسب اندام در باره ورزش برای بدنی نیرومند، متعادل و سالم تر صحبت می کنند. اما حقیقت پنهان در پشت ورزش همانا قدرت خوشحال ماندن است! شما می توانید بر افسردگیتان غلبه کنید، به سلامت روانی بهتر برسید و سلامت کلی که هورمون های شادی را در بدن افزایش می دهد، شما را آرام تر می کند، سطح استرس را کاهش می دهد، و البته موجب احساس شادتر بودن می شود، را حفظ کنید.

 3. بگذارید آن خواب زیبا خوشحال بماند
 4. هنگامی که بعد از یک خواب کافی بیدار می شوید احساس می کنید تمایل به آرامش، احساس مثبت بودن، و غلبه بر تمام مشکلات زندگی دارید. بعد از یک خواب خوب شب تمایل دارید بهتر زندگی کنید، در کارتان مثمرثمرتر باشید و لذا وقتی همه چیز در مسیر درست قرار می گیرد مسلما" از آن لذت می برید و البته خوشحال می شوید!

 5. عزیزانتان را گرامی بدارید
 6. هیچ کس موقع تنهایی خوشحال نیست، بنابر این مهم نیست که با دوستان یا بستگان یا خانواده احاطه شده اید، اطمینان پیدا کنید از این که دور و برتان هستند و دوستتان دارند به آن ها اعتبار لازم را می دهید. شما هنگامی که با آن ها هستید احساس شادی بیشتری می کنید و آن ها هم به این خاطر شما را بیشتر دوست خواهند داشت!

 7. بیرون بیایید، شادی همه جا هست
 8. مهم نیست که خوشحال هستید یا نه، هرگز به فکر محبوس کردن خود در خانه نباشید. از خانه جیم شوید و از نور درخشان آفتاب، باد، هوا، سبزه ها، پرندگان، و گیاهان لذت ببرید تا احساس بهتری به شما دست بدهد. محیط طبیعی دور و برتان حافظه شما را تقویت می کند، به تمرکز بهتر شما کمک می کند، خلق و خوی شما را تعالی می بخشد و به این ترتیب شما را خوشحال تر می کند.

 9. مفید باشید
 10. واقعا" درست است نقل قول کنیم که همه ما در حال تقلا هستیم اما اگر در توانتان است داوطلب کمک به دیگران شوید. لبخند رضایت را در چهره شان دوست خواهید داشت و آن ها مطمئنا" روز شما را روشن خواهند کرد، مهم نیست که این کمک چقدر ساده بوده است. کمک به دیگران باعث خود باوری شما و کاهش سطح استرستان خواهد شد.

 11. به تعطیلات بروید
 12. از لحاظ علمی ثابت شده که تعطیلات همیشه پاسخ نهایی رسیدن به خوشحالی است. هنگامی که از یکنواختی زندگی خسته و بیمار شده اید بار خود را ببندید و با خانواده یا دوستان و یا حتی تنها راهی شوید. این کار را اغلب وقتی هیچ چیز دیگری اثر ندارد انجام دهید!

 13. مراقبه
 14. ذهن آرام و متعادل سبب می شود تا شما اهمیت جنبه های جزیی تر زندگی را درک کنید. مغز شما را تسکین می دهد، اعصاب شما را آرام می کند، رضایت از خود را بیشتر می کند و در نتیجه، شما بیشتر از همیشه احساس شادمانی می کنید. شما حتی مهربان تر می شوید، در حالت شادمان بودن بیشتر عشق می ورزید، و یاد می گیرید با شرایط سخت با شجاعت و حوصله بجنگید!

 15. وقتی را به خود اختصاص دهید
 16. فرغ از این که ازدواج کرده اید، پدر یا مادر هستید، یا با درخشش در محل کارتان، محبوب هستید و همیشه دورتان شلوغ است ترتیبی دهید که وقتی برای لذت بردن از مجالست با خود جذابتان داشته باشید. همه چیز هایی را که باعث خوشحالی می شود انجام دهید مثل زود بیدار شدن و بیرون زدن از خانه، متنعم کردن خود از یک درمان زیبایی در خانه یا در آبگرم، خواندن کتاب، خرید کردن،تماشای یک فیلم، و ... لیست این گزینه ها طولانی است اما آن هایی را انتخاب کنید که به شما در مجالست با خودتان آرامش می دهد و باعث خوشحالی شما می شود!

 17. قضاوت در باره دیگران را متوقف کنید.
 18. بله، درست است! شما غالبا" وقت زیادی را صرف بر رسی دیگران، زندگیشان، و مقایسه شان با دیگران می کنید. این معمولا" باعث می شود که ما نیمه خالی لیوان را ببینیم و این درست جایی است که شادی شروع به ترک ما می کند. در عوض ما باید روی خودمان تمرکز کنیم و متکی به نقاط قوت خود باشیم تا خوشحال و موفق باشیم و در مورد خودمان احساس خوبی داشته باشیم!

  به همه آنچه در فوق گفته شد، وقتی می گوئیم شادی واقعی هیچ جا پیدا نمی شود هیچ فکر دیگری، تا زمانی که در ذهنمان و نهادمان باشد، وجود ندارد. شما این توانایی را دارید که به هر حال مسبب انجام کار ها و شادی شوید.


خنده

منبع: www.imburning.com