علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

مهم ترین دلیلی که بدن به مکمل ها جواب نمی دهدمکمل ها

نوشته: Steve Kroening: ترجمه: منشور

آیا تا به حال مکمل ها را تجربه کرده اید و احساس می کنید پولتان را هدر می دهید؟ مزایای عالی مکمل ها را این همه می خوانید اما به نظر نمی رسد خودتان آن ها را در زندگی تجربه کرده باشید. اگر چنین است تنها می تواند یک دلیل خاص وجود داشته باشد.

ممکن است شنیده باشید : "شما چیزی هستید که می خورید." اما این تنها یک سوم معادله است. دوست و همکار خوب من همیشه می گفت: " شما چیزی نیستید که می خورید. شما چیزی هستید که می خورید، هضم می کنید و جذب می کنید." چون اگر تمام آن غذاهای خوبی را که می خورید هضم و جذب نکنید مواد مغذی را که بدنتان برای عملکرد درستش نیاز دارد دریافت نمی کنید.. و اگر مکمل هایی را که می خورید هضم و جذب نکنید دارید پولتان را به هدر می دهید. به همین دلیل است که سلامتی با دستگاه گوارشی سالم و با عملکرد درست آغاز می شود.

متأسفانه دستگاه گوارش ما با بالا رفتن سن تغییر می کند. این تغییرات از دهه 40 شروع می شود و در دهه 50 و 60 واقعا" محسوسند. آن چه اکثر مردم درک نمی کنند این است که تغییراتی که طی این سال ها در دستگاه گوارش اتفاق می افتد تا حدی، اگر نگوئیم عمدتا"، مسئول تغییراتی هستند که در سایر قسمت های بدن ، از جمله مغزف استخوان ها، و حتی پوست پیش می آید. هرقدر میزان مواد مغذی دریافتی اندام های بدن کمتر باشد سریعتر تحلیل می روند. بنابراین، با بالا رفتن سن، نگه داشتن دستگاه گوارش در شرایط کاری خوب برای تندرستی کاملا" حیاتی است.

پس چگونه می توان کارکرد درست دستگاه گوارش را حفظ کرد؟ خب، ممکن است شنیده باشید که پروبیوتیک ها، آنزیم ها، و خوردن مقادیر زیادی فیبر مهم است. و واقعا" هم مهم هستند.اما برای سلامت دستگاه گوارش چیز های دیگری هم هست. مطالعه ای در 2010 نشان داد که حتی مقدار ناچیزی التهاب در روده کوچک - صرف نظر از علت آن - می تواند باعث هضم و جذب ضعیف شود.

مشکل این جاست که علل محتمل بسیاری برای التهاب روده وجود دارد از جمله pH اسیدی، آسیب روده، آلرژی زا ها، دارو ها، رژیم غذایی نا مناسب ( سوء تغذیه)، سموم - تنها چند مورد از آن ها است. قبل از این که هضم خود را تنظیم کنید باید پیدا کنید چه چیز باعث التهاب شده است.

دلیلی پنهان برای این که چرا بدن شما در حال پس رفت است

می تواند باعث همه چیز شود از خستگی گرفته تا مشکلات حافظه و تا لکه های بالارفتن سن روی پوست - که دکتر ها کمتر به آن توجه می کنند. حال باید دید چگونه باید بدن را بازسازی کرد و از شر مشکلات سلامتی خلاص شد.

خوشبختانه، علاوه بر مصرف پروبیوتیک، آنزیم ها، و خوردن فیبر، چیزهای ساده ای وجود دارد که می توانید برای کاهش التهاب و به کار انداختن دوباره هضم انجام دهید.. این کار با نوشیدن آب فراوان شروع می شود. کم آبی علت عمده التهاب و هضم ضعیف است. و کمبود آب به آلرزی زا ها و سموم اجازه می دهد زمان بیشتری در روده بمانند که در نتیجه موجب آسیب می شوند. مواد غذایی را در حال حرکت نگه دارید تا موجب آسیب آنچنانی به روده نشوند.

ثانیا" غذایتان را خوب بجوید. هضم واقعا" در دهان آغاز می شود. بنابر این، به بزاق دهان فرصت کافی بدهید که روی غذا قبل از بلعیدن کار کند. جویدن همچنین مانع آن می شود که ذرات نیمه هضم شده در روده ها تخمیر شوند و باعث ایجاد گاز، اسهال، و ترش کردن شوند.

و بالاخره، مطمئن شوید به اندازه کافی اسید معده دارید. اگر احساس نفخ یا ترش کردن می کنید ممکن است مربوط به کمبود اسید معده باشد. وقتی این حالت ها را تجربه می کنید سعی کنید یک قاشق چایخوری آب لیمو بخورید. اگر مشکل رفع نشد معده شما اسید زیادی تولید کرده است. اما اگر رفع شد احتمال دارد که اسید معده تان کم باشد. خوردن مکمل بیتن هیدروکلروید (Betaine Hydrochloride) است که می تواند مشکل را بر طرف کرده و هضم را ترمیم کند. کمی اسید معده علامت کم کاری تیروئید هم هست. بنابراین، مصرف مکمل تیروانز هم ممکن است مشکل را برطرف کند.

اگر از هر گونه مشکل سلامتی رنج می برید یا از همه فواید مکمل هایی که مصرف می کنید بهره مند نمی شوید یکی از اولین چیزهایی که باید به آن توجه کنید هضم است. اگر مواد مغذی ای را که مصرف می کنید هضم و جذب نمی کنید دارید پولتان را به هدر نمی دهید. اما وقتی هضم شما درست کار می کند می توانید تمام مواد مغذی مورد نیاز اعضای بدنتان را به آن ها بدهید.منبع:www.ncbi.nlm.nih.gov