علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

داروهای مسکن - بیماریهای قلبی

استامینوفن بهترین مسکن برای بیماران قلبی

Consumer Reports

استامینوفن

تیلنول (Tylenol) گزینه خوبی برای آن دسته از افرادیست که از درد فیزیکی به واسطه آرتروز مفاصل یا سر درد و افرادی که مشکلات قلبی از قبیل فشار خون بالا، نارسایی قلبی، حملات قلبی، درد قفسه سینه به دلیل باریک شدن شَریان اِکلیلی یا سکته نیاز به مسکن دارند. بنا بر گزارشی اخیر از Consumer Reports، مصرف استامینوفن بسیار امن تر و سالم تر از اکثر مسکنهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و ناپروکسن است. زیرا استامینوفن بر خلاف سایر مسکنهای رایج خارج از بورس فروخته شده که فشار خون بالا را تشدید می کنند، و خطر حمله قلبی در فرد را افزایش می دهند، متفاوت عمل می کند. این داروها همچنین می توانند سبب تراکم مایعات در بدن شوند. در حالی که این اثرات سوء در استامینوفن دیده نشده اند.

برای بیش از 600 محصول از جمله مسکنها و داروهای دارای نسخه و بدون نسخه برای کاهش تب، استامینوفن یکی از ترکیبات آنها به شمار می رود. استامینوفن شایع ترین داروی تجویزی برای درد و شایع ترین ترکیب دارویی در ایالات متحده آمریکا محسوب می گردد که هر هفته توسط نزدیک به 23 درصد از بزرگسالان آمریکا، یعنی 52 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این مسکن در بیماران قلبی موثر و سالم گزارش شده است.

استامینوفن در دردهای ملایم تا خفیف از جمله سر دردها و دردهای مفصلی ناشی از آرتروز موثر است، و نسبت به ایبوپروفن و ناپروکسن اثرات سوء کمتری روی شکم دارد؛ ایبوپروفن و ناپروکسن می توانند سبب ایجاد تحریک معده و روده، زخم و خونریزی معده شوند.

اگرچه استامینوفن ممکن است گزینه ای بهتر برای شما باشد، اما همچنان هنگام مصرف باید دقت کرد. مصرف زیاد استامینوفن می تواند به کبد آسیب برساند، بنابراین از مصرف بیشتر از 3250 میلی گرم یا قرصهای 325 10 میلی گرمی در روز فراتر نروید. و به دلیل موجود بودن استامینوفن در بسیاری از داروها، کلیه برچسبهای داروها را چک کنید تا از حد استاندارد تجاوز نکنید. اگر در معرض خطر بیماری کبدی هستید یا در نوشیدن الکل افراط می کنید، مجموعاً از مصرف استامینوفن خود داری کنید، زیرا احتمال خطرات را دو برابر می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترین مسکنها، گزارش دستورالعمل جدید Consumer Reports را ببینید.

YAHOO