علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

مضرات و فواید گردشگری پزشکی
گردشگری پزشکی

نوشته:Jennifer Whitlockترجمه: منشور

گردشگری پزشکی که به جراحی بین المللی یا جراحی در خارج هم معروف است روند ترک کشورتان به منظور درمان در کشور دیگری است. این را نباید با جراحی بدون برنامه ریزی قبلی که به خاطر بیماری یا صدمه پیش بینی نشده در یک کشور خارجی انجام می گیرد اشتباه کرد. گردشگری پزشکی یعنی عمدا" به کشور دیگری رفتن به منظور مراقبت های پزشکی یا جراحی.

در حال حاضر برآورد شده است که در سال آینده 750000 امریکایی یا بیشتر به دنبال مراقبت های پزشکی خارج از ایالات متحده امریکا خواهند بود. بسیاری از آن هابه دنبال جراحی های کم هزینه تر و یا روش هایی هستند که نمی توانند در کشور داشته باشند.

چرا گردشگری پزشکی انقدر طرفدار دارد

گردشگری پزشکی به دلایل گوناگون ، از هزینه جراحی داخل کشور گرفته تا ترجیح مهاجران به انجام جراحی در کشورخود، جذاب است.

گردشگری پزشکی به نظر می رسد عالی است، پس گیرش کجاست؟

با وجود این که گردشگری پزشکی به نظرعالی می رسد برخی از مشکلات وجود دارد که باید قبل از ثبت نام برای درمان پزشکی یا جراحی در یک کشور خارجی مد نظرقرار گیرد. مزایای مالی کاملا" محرز است اما جنبه های منفیمی توانند مهم و حتی در مواردی مهلک باشند.

امید بهترین ها و آماده شدن برای بدترین ها

تصور کنید که برای جراحی به خارج از کشور می روید و در حین جراحی اشتباهی رخ می دهد. برای مثال، جراح در حین عمل به طور تصادفی تکه ای از روده شما را قطع می کند. ممکن است چیز مهمی به نظر نرسد اما دو روز بعد با عفونتی که بندرت توسط آنتی بیوتیک های داخل وریدی قابل کنترل است به شدت بیمار می شوید. برای اصلاح اشتباه باید به جراحی برگردید. اگر بهتر نشدید باید به اتاق مراقبت های ویژه منتقل شوید و ممکن است تا وقتی وضعیتتان بهتر نشده لازم باشد به یک دستگاه تنفس وصل باشید.

در بیمارستان های امریکا این سطح مراقبت کاملا" قابل دسترس است. اکثر بیمارستان ها بخش مراقبت های ویژه دارند و بیماران در صورت نیاز می توانند به بیمارستان بزرگتری منتقل شوند. تصور کنید این جریان زمانی اتفاق بیفتد که در دوره درمانتان در خارج از کشور باشید. آیا مجموعه اتاق مراقبت ویژه دارد؟ آیا هزینه ای که می پردازید اتفاقات غیر منتظره مثل این را پوشش می دهد یا باید هزینه اضافی پرداخت شود؟ آیا استطاعت مالی برای برگشت به کشور دارید اگر زندگی تان به آن بستگی داشته باشد؟ آیا سفر شما شامل بیمه درمانی مسافرت، نوعی پوشش تخلفات پزشکی، هم هست که در مورد هزینه های مربوط به خطاهای پزشکی کمک کند؟ آیا سفر شما شامل بیمه بازگشت به وطن هم هست، بیمه ای که هزینه کارکنان پزشکی را می پردازد تا در یک کشور خارجی دنبال شما بیایند و شما را با مراقبت های پزشکی در حین پرواز به کشورتان برگردانند؟

پیدا کردن پاسخ این سئوالات و اطمینان از این که سطح بالایی از مراقبت به آسانی فراهم است به یک تجربه گردشگری امن تر منجر خواهد شد، دانستن این که در صورت وقوع حادثه ای از شما مراقبت خواهد شد.

پی گیری مراقبت

لازم است قبل از خروج از کشور خود، ترتیب پی گیری مراقبت ها را بدهید. بسیاری از پزشکان و چراحان در مورد مراقبت از بیمارانی که در خارج از کشور مراقبت های پزشکی دریافت کرده اند تردید دارند چون آن ها اغلب با گردشگری پزشکی نا آشنا هستند و در مورد کییفیت مراقبت های خارج از کشور نگرانند. ترتیب دادن پی گیری مراقبت ها قبل از ترک کشور، انتقال مراقبت به خانه و استرس ناشی از پیدا کردن یک پزشک بعد از عمل جراحی را آسان تر خواهد کرد.

چند کلمه در باره گردشگری پیوند عضو

گردشگری پیوند زمینه ای از گردشگری پزشکی است که در بسیاری از کشورها متخصصان پیوند عضو، مردم را از آن بر حذر می دارند. اکثر پیوند های بین المللی جراحی "بازار سیاه" تصور می شوند که نه تنها کیفیت ضعیفی دارند بلکه از لحاظ اخلاقی هم اشتباه هستند. با پیوند های بین المللی، مشکلات مهم مربوط به سلامت همراه با مسائل فلسفی بیشتر، مطرح است.

چین، کشوری که تصور می رود بیشتر از هر کشور دیگری پیوند کلیه انجام می دهد به عقیده بسیاری، عضو ها را از زندانیان سیاسی بعد از اعدامشان می گیرد. در هند، اغلب به اهدا کنندگانی که در قید حیات هستند قول مبالغ هنگفتی برای اهدای کلیه شان داده می شود در حالی که می فهمند فریب خورده اند و هرگز پولی دریافت نمی کنند. فروختن عضو در هند ، مثل اکثر مناطق دنیا، غیر قانونی است بنابراین، توسل قانونی برای اهدا کننده وجود ندارد.

حالا نوبت نتیجه نهایی می رسد. عضو بعد از پیوند چقدر خوب کار می کند. با پیوند های بازار سیاه، اغلب دقت کمی در مورد جور بودن اهدا کننده و گیرنده می شود که منجر به پس زدن های بسیار زیاد می شود. محققان در کانادا دریافتند که احتمال مرگ یا پس زدن عضو پیوند شده گردشگران پیوند سه تا چهار بار بیشتر از کسانی است که بعد از ماندن در لیست انتظار، عضو دریافت کرده اند.

بسیاری از افراد احساس می کنند که اقدام لازم را انجام می دهند و اگر مجبور شوند برای پیوند در لیست انتظار بمانند زنده نخواهند ماند. ممکن است عکس این صادق باشد چون برخی از دریافت کنندگان با یک عضوجدید و یک بیماری جدید به خانه بر می گردند. سیتو مگالو ویروس، سل، هپاتیت های B و C از جمله بیماری های رایج هستند. غالبا" این بیماری جدید است که بیشترموجب مرگ می شود تا از دست دادن عضو به علت پس زدن آن.

جراحان پیوند اغلب به مراقبت از بیماری که توسط یک پزشک ناشناخته جراحی شده رغبتی ندارند، بیماری که تعمدا" فرایند اهدای عضو در امریکا را دور زده است. صرف نظراز اخلاق، کیفیت نازل مهارت جراحی در جراحان پیوند بازار سیاه ، همراه با خطر بالای عفونت، عوارض، و پس زدن عضو، گردشگر پیوند را به بیماری که درمانش مشکل است تبدیل خواهد کرد. دانستن این که کسی برای گرفتن عضوش کشته شده، عامل پیچیده ای است که بسیاری از جراحان از نگاه به گذشته امتناع می کنند.

قبل از این که تصمیم خود را نهایی کنید اطمینان پیدا کنیدکه همه این عوامل را در نظر گرفته اید و سئوالات درستی را مطرح کنید تا بتوانید مراقبتی را که شایسته اش هستید بدون دردسر دریافت کنید.منبع:www.verywell.com