علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

کاهش شدید آب در خاور میانهفرات

ترجمه: منشور

طبق مطالعه جدید دانشگاه کالیفرنیا، ناسا، و مرکز ملی تحقیقات جوی، حوزه رودخانه های دجله و فرات از سال 2003 تا 2007 به اندازه بحر المیت آب از دست داده است. خاور میانه آنلاین گزارش داده است که بزرگترین عامل مؤثر در این کاهش استخراج آب های زیر زمینی، به خصوص از چاه هایی است که بعد از خشک سالی 2007 حفر شدند.

توسعه شیرین کردن آب شور

طبق نظر یک شرکت اسپانیایی انرژی، صنعت شیرین کردن آب شور هر ساله 15 در صد رشد می کند، در صدی که انتظار می رود پایدار بماند. طبق گزارش بلومبرگ استرالیا، چین، اسرائیل، امارات عربی متحده، و امریکا همه کارخانه های شیرین کردن آب شور دارند، و در حالی که می توانند بخشی از تقاضا برای آب را برآورده کنند، این کارخانه ها عواقب زیانبار زیست محیطی دارند و می توانند قیمت آب مصرفی را افزایش دهند.

آب برای استخراج

قانون گذاران تکزاس توجه خود را معطوف به گسیختگی تشنگی هیدرولیکی آب نمودند. در جلسه کمیته منابع طبیعی و انرژی تکزاس، نمایندگان صنایع نفت و گاز تقاضای استخراج آب را ، که در صد کوچکی از کل مصرف آب است را کم اهمیت جلود دادند . اما طبق گزارش StateImpact این در صد ممکن است در مناطق مختلف تا 50 در صد بالاتر باشد و تقاضای صنعت برای آب در مجموع در حال افزایش است.

سیل و هلند

همان طور که فرماندار نیویورک اندرو کومو (Andrew Cuomo) ابتکارعملی به خرج داده تا دشت های سیلابی را که بوسیله طوفان سندی آسیب دیده اند محافظت کند، یک مقاله نویس نیویورک تایمز به هلند، که آن را یک مدل کنترل سیل می بیند، می پردازد.هلند با استفاده از ترکیبی از اندازه گیری دقیق، زیر ساخت های عمده، و پروژه های جابجایی اجباری سعی می کند وقایع سیل را پیش بینی و مد نظر قرار دهد. نویسنده تایمز عقیده دارد که آن ها این کار را با موفقیت انجام می دهند.منبع:www.circleofblue.org