علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

چگونه یک تشک را تمیز کنیمتمیز کردن تشک

نوشته:BERIT THORKELSONترجمه: منشور

ترکیبی از گرد و غبار، کپک، قارچ، عرق بدن، و غیره تشک را محل مناسبی برای باکتری ها و انگل ها می کند. و شما روی آن می خوابید؟یاد بگیرید که چگونه یک تشک را برای خواب بهتر و تمیز تر شب نظافت کنید.

شما هم اکنون می دانید که ملافه هایتان را تمیز کنید، اما تشکتان را چطور؟ این داستان متفاوتی است. اگر چیزی را که هر شب روی آن می خوابید تمیز نکرده اید وقتش است که به خودتان بیایید. توصیه های ما را برای تمیز کردن و نگهداری تشکتان بر رسی کنید. با اآگاهی از این که می توانید به پاکیزگی رختخوابتان اعتماد کنید بهتر می خوابید.

جارو برقی بکشید

هر ماه یک بار یا همان حدود، و یا هر وقت ملافه ها را عوض می کنید، در صورتی که افراد خانواده تان حساسیت شدید دارند، تشکتان را جارو برقی بکشید. برس جارو را در بیاورید و جارو را آهسته روی تشک بکشید تا فرصت داشته باشد گرد و غبار و انگل های ریز آن را بدرون خود بکشد. تمیز کردن لبه ها را با ابزاری که مخصوص درزها است آغاز کنید.

راهنمایی: مری فیندلی از goclean.com می گوید: "اگر بچه ها می خواهند روی تختخواب بالا پایین بپرند بگذارید این کار را قبل از جارو کشیدن تشک انجام دهند. این عمل باعث می شود گرد و غبار و انگل های ریز آن را به سطح تشک بیاورد، جایی که برای جارو آسان تر است آن ها را بمکد."

سالی یک بار آن را بزنید

فیندلی می گوید: "من سالی یک بار در بهار تشکم را به پاسیو می برم، آن را در مقابل پشت خانه ام نگه می دارم و همان طور که مادر بزرگ عادت داشت بکند به دو طرف آن با جارو می کوبم. گرد و خاکی که بلند می شود حیرت انگیز است." متناوبا" دو طرف آن را طبق دستور بالا جارو بکشید.

وقتی تشک را بر می دارید قاب تختخواب را هم جارو بکشید. سرکه سفید تقطیر شده را با ظرافت و به مقدار کم روی تشک اسپری کنید تا به از بین بردن باکتری ها و قارچ ها کمک کند و جلوی انگل های ریز گرد و غبار را بگیرد.

نابود کردن لکه ها

برای لکه ها فورا" وارد عمل شوید. هر قدر مایع ها بیشتر روی تشک بمانند احتمال بیشتری دارد که به رشد کپک و قارچ کمک کنند. فیندلی کرم کف اصلاح صورت را، بخشی به دلیل غلظت آن، برای تمیز کردن تشک توصیه می کند. او می گوید: "مایعات درست در تشک نفوذ می کنند و فرصت کافی برای از بین بردن لکه نمی دهند. کرم کف اصلاح صورت که حاوی الکل دناتوره است پاک کننده لکه هاست و غلیظ است ، بنابر این روی سطح تشک می نشیند تا روی لکه کار کند." 10 تا 15 دقیقه صبر کنید، با یک پارچه مرطوب آن را پاک کنید و با محلول 50-50 آب و سرکه آن را شستشو دهید. در صورت لزوم این عمل را تکرار کنید.

سایر راه حل های مفید برای لکه های معمولی تشک:

خوبست بدانیدمنبع:www.bhg.com