علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

مزایا و معایب خرید آنلاینخرید آنلاین

ترجمه: منشور

مزایای خرید آنلاین

با توجه به رشد سریع فن آوری، سازمان های تجاری روش سنتی فروش کالاها را به روش الکترونیک فروش کالاها تغییر داده اند.سازمان های تجاری از اینترنت به عنوان وسیله اصلی انجام معاملات تجاری استفاده می کنند.

فروشگاه های آنلاین محدودیت فضا ندارند و طیف گسترده ای از محصولات را روی وب سایت به نمایش می گذارند. این به خریداران تحلیل گر کمک می کند بعد از جستجوی حسابی، محصولی را خریداری کنند.


 1. راحتی خرید آنلاین
 2. مشتریان می توانند اقلامی ر ا از خانه های راحت خود یا محل کارشان بخرند. خرید از طریق اینترنت برای مشتریان آسان تر و راحت تر شده است. ضمنا" لغو سفارشات هم آسان است.

  موارد زیر عواملی را نشان می دهد که خریدار آنلاین را به خرید آنلاین ترغیب می کند. این ها عمده ترین دلایلی هستند که خریداران در مورد خرید اینترنتی اظهار داشته اند.

 3. خرید بدون فشار
 4. معمولا" در فروشگاه های معمولی، فروشندگان سعی می کنند خریدار را برای خرید محصول تحت تأثیر قرار دهند. نوعی فشار وجود دارد، در حالی که مشتریان در فروشگاه های آنلاین به هیچ وجه تحت فشار قرار نمی گیرند.

 5. خرید آنلاین صرفه جویی در وقت
 6. مشتریان لازم نیست برای پرداخت محصولی که خریده اند در صف صندوق ها بایستند. می توانند از خانه یا محل کارشان خرید را انجام دهند و نیازی به صرف وقت برای رفتن به محل فروشگاه ندارند. ضمنا" مشتریان می توانند با وارد کردن کلید واژه ها یا استفاده از موتور جستجو به دنبال محصول مورد نظر خود گردند.

 7. مقایسه ها
 8. شرکت ها طیف کاملی از محصولات خود را به نمایش می گذارند تا مشتریانی با سلیقه ها و نیاز های متفاوت را جلب کنند. این باعث می شود تکمیل کار، ویژگی ها و قیمت محصولات نمایش داده شده را با هم مقایسه کنند. گاهی اوقات مقایسه قیمت ها هم به صورت آنلاین موجود است.

 9. دسترسی به فروشگاه آنلاین
 10. مرکز خرید هفت روز هفته، 24 ساعته در سال باز است بنابراین، زمان به عنوان یک مانع عمل نمی کند فارغ از این که فروشنده و خریدار در کجا هستند.

 11. ردیابی آنلاین
 12. مشتریان آنلاین می توانند وضعیت سفارش و تحویل آن را دنبال کنند. پیگیری حمل نیز امکان پذیر است.

 13. خرید آنلاین سبب صرفه جویی در هزینه می شود
 14. برای جذب مشتریان به خرید آنلاین، فروشندگان و بازاریابان آنلاین به مشتریان تخفیف می دهند به خاطر حذف هزینه های نگهداری و محل کسب، خرده فروشان می توانند محصولات را از طریق آنلاین با تخفیف های جذاب بفروشند. گاهی سایت های بزرگ خرید آنلاین، اقدام به ارائه مقایسه قیمت ها می کنند.  معایب خرید آنلاین

  سهولت استفاده دلیل اصلی موفقیت تجارت الکترونیکی است. اگرچه اینترنت امکان روش سریع و آسان خرید یک محصول را فراهم می کند اما برخی ها ترجیح می دهند از این فن آوری به طور محدود استفاده کنند. آن ها اینترنت را وسیله ای برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در باره یک محصول قبل از خرید آن از مغازه می دانند. برخی ها هم می ترسند به خرید آنلاین معتاد شوند.

  معایب عمده خرید آنلاین عبارتند از:

  مشتریان باید در آشکار کردن اطلاعات خصوصی خود مراقب باشند. بعضی از فروشندگان الکترونیکی غیر قابل اعتماد هستند.

  معایب خرید آنلاین مانع رشد آن نمی شود. خرید آنلاین به کسب و کار ها کمک کرده تا از رکود اقتصادی خارج شوند.

  بازرگانان باید به مشکلات موجود توجه کنند و سیستم پرداخت مطمئنی را تأمین کنند تا خرید آنلاین تأثیر گذار باشد.  منبع:accountlearning.com

  مطالب مفید و گزیده علمی، فنی، اجتماعی را که ازمنابع معتبر خارجی برای شما ترجمه شده و نیز نوشته های منشور را در سایت منشور بخوانید منشور