علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

تاریخچه مختصر شبیه سازی پستاندارشبیه سازی میمون

ترجمه: منشور

 1. در سال 1996 با استفاده ازتکنیکی به نام انتقال هسته سلول تنی یا سوماتیک که در آن دی ان ای یک حیوان در تخمک خالی اهدا کننده قرار داده می شود گوسفندی به نام دالی متولد شد. این دو جزء با جریان الکتریکی تحریک می شوند و مواد مغذی ای داده می شوند که باعث تحریک آن ها و تبدیلشان به جنین می شوند.
 2. در سال 2000 اولین میمون، اما بدون استفاده از روش دالی، شبیه سازی می شود. به جای این روش، جنین میمون به چندین جنین تقسیم می شود. با استفاده از این روش نهایتا" تا چهار شبیه را می توان بوجود آورد.
 3. در 2001 اولین تلاش برای استفاده از شبیه سازی برای تکثیر گونه های حیوانات در معرض خطر، بعد از مرگ بوفالوی شبیه سازی شده به نام نوح، بلافاصله پس از تولد، شکست می خورد.
 4. در 2001 اولین گربه شبیه سازی شده به نام "Cc"، که اختصاری "نسخه ثانی" است، بدنیا می آید.
 5. در سال 2004 اولین جنین های شبیه سازی شده میمون با استفاده از روش دالی تولید می شود اما هیچ کدام از آن ها آنقدر دوام نمی آورند که کاشته شوند.
 6. در 2004 دانشمند کره جنوبی ، وو ساک وانگ (Woo Suk Hwang) ادعا می کند از جنین های شبیه سازی شده انسان، سلول های بنیادی جنینی به دست آورده است.
 7. در 2005 اولین سگ شبیه سازی شده به نام اسناپی، بازهم توسط وو ساک وانگ، رو نمایی می شود.
 8. در 2006 جعلی بودن ادعای وو ساک وانگ در مورد شبیه سازی جنین انسان بر ملا می شود .
 9. در 2013 سلول های بنیادی جنینی توسط شوخرات میتالیپوف ( Shoukhrat Mitalipov) از مرکز تحقیقات پستانداران نخستین منطقه اورگان، از جنین های شبیه سازی شده انسان گرفته می شود.
 10. در 2016 مو مینگ پو (Mu-ming Poo) در مؤسسه علوم اعصاب شانگهای در چین، اولین میمون مهندسی شده ژنتیکی جهان را با گونه ای از بیماری پارکینسون رونمایی می کند.
 11. در 2018 اولین میمون های شبیه سازی شده با استفاده از روش دالی در چین رونمایی می شوند. آن ها را شاانگ شانگ و هووا هووا می نامند.


منبع:www.newscientist.com

ترجمه مقالات مفید منابع معتبر علمی در زمینه های گوناگون علمی، فنی، و اجتماعی را در منشوربخوانید

اگر از دوستداران و طالبان برند های معروف اتومبیل های خارجی هستید ارزیابی آن ها توسط کارشناسان خبره را در سایت منشورملاحظه کنید