علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

چگونه آنفلوانزا منجر به حمله قلبی می شودحمله قلبی

نوشته:Margaret Cantwellترجمه: منشور

ما همیشه می دانستیم که در میان ما این جوانان و افراد مسن هستند که به خصوص در معرض خطر ابتلا به آنفلوانزا می باشند.

جوانان به شدت مبتلا می شوند چون سیستم ایمنی بدن آن ها برای مبارزه با میکروب ها رشد بسیار کمتری یافته است. و افراد مسن می توانند به خاطر سیستم ایمنی ضعیف قربانی شوند. اما اگر سیستم ایمنی شما به اندازه کافی قوی است تا عفونت را رد کند پس چرا بدنتان از چیزی مثل حمله قلبی از پای در می اید؟

حمله قلبی به دنبال ابتلا به سرماخوردگی غیر عادی نیست. در حقیقت، مدتی است که دانشمندان متوجه شده اند که رابطه ای وجود دارد.

اما این اواخر بود که نتیجه یک مطالعه در کانادا نشان داد که قربانیان آنفلوانزا که 35 ساله یا مسن تر بودند احتمال ابتلایشان به حمله قلبی طی هفته اول بعد از تشخیص آنفلوانزا ی یک سال قبل یا بعد، شش برابر بیشتر بود.

و مقصر چیزی است که قبلا" در باره آن شنیده اید: التهاب.

التهاب در حال حاضر یکی از عوامل بیماری مزمن است و شرایطی چون فشار خون و کلسترول باعث التهاب بدن می شوند. بنابراین، وقتی با التهاب ناشی از حمله سیستم ایمنی همراه می شود و برای تحریک و سرایت عفونت تلاش می کند، بدن نمی تواند از پس آن برآید.

اما این همه آسیبی نیست که التهاب ممکن است وارد کند.

طبق اطلاعاتی که من در Live Science پیدا کردم: "پاسخ ایمنی بدن به ویروس ممکن است باعث بی ثباتی پلاک در داخل رگ های خونی شود که در نتیجه می تواند منجر به انسداد شریان گردد."

علاوه بر این، طبق نظر انجمن قلب امریکا، وقتی یک نفر مبتلا به آنفلوانزا است قلب نیاز به کار کردن سخت تر برای راندن خون در شش ها دارد و این باعث افزایش استرس بر قلب می شود.

برای آماده شدن تا فصل آنفلوانزا صبر نکنید

اکثر ما احساسات شخصی قوی در باره واکسن آنفلوانزا داریم. بنابر این، نمی خواهم پیشنهادی در این مورد بکنم. اما می خواهم بر اهمیت غلبه بر یا کاهش انزجار از التهاب تأکید کنم..خطر شش در صد بیشتر حمله قلبی پس از آنفلوانزا ممکن است زیاد به نظر نیاید اما اگر بدنتان در حال حاضر با التهاب مستعد شده باشد ممکن است نقطه بحرانی باشد.

به نقل از دکتر اسحاق الیاس، وقتی التهاب و چسبندگی ترکیب می شوند می توانند هر سیستمی، از جمله سیستم ایمنی، را در بدن شما مختل کنند. سیستم سالم ایمنی فقط باید درگیر پاسخ های درست التهابی باشد. وقتی پاسخ های التهابی خیلی کم هستند سیستم ایمنی قادر به پاسخ گویی کافی به پاتوژن ها نیست و بیماری غالب می شود. اما وقتی فرایند های التهابی بیش از حد بالا می روند پاسخ بدن نا مناسب یا بیش از حد تشدید می شود.

باید در ایام نزدیک به فصل آنفلوانزا و در طول آن همه اقدامات معمولی احتیاطی را برای پیش گیری از ابتلای به آنفلوانزا انجام دهیم. اما اجتناب از خطرات التهاب چیزی است که می تواند در سراسر سال عادت شیوه زندگی باشد که جز منافع بزرگ چیز دیگری ندارد.

پاره ای از بهترین روش ها برای کاهش التهاب در بدن عبارتند از:منبع:easyhealthoptions.com

ترجمه مقالات مفید منابع معتبر علمی در زمینه های گوناگون علمی، فنی، و اجتماعی را در منشوربخوانید