علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

در ستایش آهستهآهسته

نوشته: Irene Nobeliترجمه: منشور

من نفس نفس زنان راه نسبتا" سرازیری را به طرف بالا طی می کنم. حتی با استاندارد های افتضاح خودم ، این یک دوی ضعیف بود. در ساعت گذشته، هم یک مرد 80 ساله و هم مادری که نوزاد خود را در یک کالسکه هل می داد بر من پیشی گرفته بودند. با وجود این من می خندیدم. من، علیرغم استعداد متوسطم در این ورزش، یک دونده خوشحال هستم . اما در محل کار، شادی فرار شده بود. بعد از گذراندن نسبتا" آرام دوره دکترا و فوق دکترا ، وقتی متصدی یک شغل شدم هیجان زده شدم. اما وقتی کاری کردم که موقعیت خود را به عنوان رهبر گروه تثبیت کنم فشار شدیدی را برای رقابت کردن و انتشار بیشتر احساس کردم. اخیرا"، هنگامی که تعجب می کردم چرا از کارم انقدر ناراضی هستم متوجه شدم که باید درس هایی از دویدن را برای پژوهشم بکار برم.

" ناتوانی در سریع دویدن باعث می شود من دونده با استقامت تری باشم."

درس اول: در مسابقه منصفانه، ضعف شما قدرت شما می شود. برای بیشتر از 30 سال من دویدن را همانند سرعت دانستم و لذا بدون داشتن عضلات کششی سریع یک دونده تیزپا، تصمیم گرفتم که اصلا" ندوم. اما هنگامی که بالاخره شروع به دویدن کردم متوجه شدم که عدم توانایی سریع دویدن مرا یک دونده استقامت بهتر می سازد. به همین ترتیب، گاهی حس می کردم عدم توانائیم در تمرکز بر روی یک موضوع پژوهشی مانع موفقیت من به عنوان یک دانشمند دانشگاهی است. اما متوجه شده ام که تمایلم به ورود به زمینه های مختلف در ایجاد ارتباطم در رشته های مختلف کمک می کند و به کارهایم به روش جدیدی نگاه می کنم که این منجر به بینش های غیر منتظره و مهیجی شده است.

درس دوم: سرعت مناسبی را برای مسابقه خود انتخاب کنید. کریسمس گذشتهیک نجیب زاده مو نقره ای با نجوا در گوشم به من کمک کرد بربهترین رکورد شخصی 5 کیلومتریم غلبه کنم. وقتی پشت سر دونده های آهسته تر گیر کردم او گفت: "با سرعت خودت برو نه سرعت آن ها! " حالا می فهمم که این بهترین نصیحت در اوایل دوران حرفه ای من بوده است. برخی از دانشجویان دکترا بیش از حد به خود فشار می آورند و خود را خسته می کنند، اما مشکل من برعکس بود. من خوشحال بودم که می توانستم با کمترین سرعتی که می توانستم حرکت را آغاز کنم، اما اون درنهایت مرا عقب نگهداشت. اگر چه من سرعت آهسته اما پیوسته خود را دوست دارم اما نیاز دارم یاد بگیرم به جای کشیدن پایم، خود را پیش برانم.

درس سوم: مسابقه منصفانه تنها مسابقه ای است که ارزش دویدن دارد. من همیشه در یک چهارم آخر دوی محلی 5 کیلو متر مسابقه را تمام می کنم. تنها کاری که باید برای پیش رفتن در چند صد مکان انجام دهم این است که راه میان بر مسیرها را انتخاب کنم. اما نمی کنم. هیچکس هم نمی کند. دانشمندان هم معمولا" مثل این هستند - اما نه همیشه. محققان مهم تحت فشارند تا امتیاز خود را در خط سرعت حفظ کنند، فوق دکترا ها در صدد هستند قرار دادهای زودگذر دائمی را شکار کنند، و دانشجویان مشتاقند نمره های خود را بسازند. تعدادی از نشریات من می توانست گردش آسان تری در سیستم نقد و نظر داشته باشد اگر من در مورد یافته هایم کمی کمتر صادق بودم. وسوسه تقلب برای کسب امتیاز می تواند عالی باشد. اما، و این چیزی است که غالبا" نادیده گرفته می شود، یک مزیت فقط وقتی مفید است که شما، در واقع، درگیر رقابت هستید. این مرا به درس آخر، که مهمترین آن هاست، می رساند.

درس چهارم: واقعا" هیچ مسابقه ای وجود ندارد.. از نظر من، دویدن در باره سریعتربودن از دونده های دیگرنیست. همین طور هم هدف من در تحقیق شکست دادن همتایانم نیست. مارک رونالدز (Mark Rowlands) که یک فیلسوف، دانشگاهی، و دونده است استدلال می کند که دویدن ما را شاد می کند چون نوعی بازی است و به این ترتیب ارزش ذاتی دارد. من فقط نمی دوم برای این که کره بادام زمینی بیشتری بخورم یا در هزینه روان درمانی صرفه جویی کنم (اگر چه در مورد من این ها عوامل انگیزشی قوی هستند). من می دوم چون انجام این کار نگاهی اجمالی به ارزش واقعی زندگی ارائه می کند. حالا فکر می کنم این راز خوشحال بودن در پژوهش هم هست. من تنها پژوهش نمی کنم که به کنفرانس ها دعوت شوم. نام مرا در نشریات چاپی یا در ترفیع ببینید. تحقیق هم مثل دویدن یک بازی با ارزش های ذاتی خود است. بازی کردن این بازی کشف به من لذت کافی برای ادامه راه را می دهد.

آیا من یک شغل دانشگاهی را در مسیر آهسته توصیه می کنم؟ این برای همه کارگر نیست. رها کردن جاه طلبی در دانشگاه قدری شبیه جا گذاشتن ساعت رد یابتان در خانه به هنگام رفتن به دو است. دانشمندان بلند پروازند؛ آن ها می خواهند خرگوش هایی باشند که مسابقه پیش رو را رهبری می کنند. اما راز لاک پشت ها این است که شادی بسیاری در پشت دسته بودن وجود دارد.منبع:science.sciencemag.org

از رتبه بندی و قیمت تقریبی خودرو های معروف جهان در سایت منشورمطلع شوید