علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

آزمایش قند خون مورد نیاز افراد سالم

تست قند خون

نوشته: Dr. Isaac Eliaz

منبع

برگردان منشور

قند خون هیچ پیامد مثبتی ندارد. اگر سطح قند خون شما به طور مزمن بالا، و در اکثر موارد در بالاترین حد باشد، موجب تغییرات متابولیکی در بدن شما می شود که اصلا" خوش آیند نیست.

سطح فراتر از طبیعی گلوکز خون به مرور زمان، نه تنها موجب دیابت نوع 2 و پیش درآمد آن، سندرم متابولیک، می شود بلکه شما را در معرض التهاب مزمن، چاقی بیش از حد، بیماری های قلبی-عروقی، مشکلات عصبی، عدم تعادل هورمونی، اختلال ایمنی، تخریب بافت و اندام ها، پیری زودرس و حتی سرطان قرار می دهد.

شناخته شده ترین عامل سطح خطرناک قندخون، رژیم غذایی سرشار از قند تصفیه شده، غذاهای فرآوری شده، و کربو هیدرات های ساده است، اما این ها تنها عوامل تهدید نیستند سایر این عوامل شامل سطح بیش از اندازه سموم در بدن، استفاده مستمر از داروهای خاص،، استرس مزمن، و دیگر عدم تعادل ها است.

تعداد مبتلایان به دیابت نوع 2 هر سال رکورد را می شکند و به خصوص در میان نو جوانان و کودکان، که در گذشته تقریبا" سابقه ای نداشت، قابل توجه است.

آمارهای نگران کننده به روشنی نشان می دهند که جامعه ما با یک شیوع سرسام آور مواجه است که ناشی از سبک زندگی مدرن و محیط زیست است. خبر خوب این است که از وضعیت های متابولیکی نظیر دیابت نوع 2 می توان با موفقیت اجتناب کردو یا با استفاده از روش های طبیعی به مبارزه با آن پرداخت.

مداخله زود هنگام جان ها را نجات می دهد

هرچه زودتر اختلالات قند خون تشخیص داده شود آسان تر می توان آن را اصلاح کرد. به همین دلیل است که تشخیص زود هنگام نقشی چنین مهم در پیشگیری و معکوس کردن مشکلات جدی سلامت سوخت و ساز و بیماری های مزمن مربوط ایفا می کند.

یک راه ساده و دقیق برای آزمایش بلند مدت نا متعادل بودن قند خون، آزمایش A1C است. این آزمایش می تواند سطح قند خون را که به طور مزمن افزایش می یابد و با آزمایش های قند خون استاندارد ناشتا که با نشان دادن سطح فعلی قند خون غالبا" به خطا می روند، تشخیص دهد. آزمایش A1C کاملا" فرق دارد چون نشان می دهد که قند خون در طول دو تا سه ماه گذشته در چه سطحی بوده است.

به طور معمول،A1C تنها وقتی استفاده می شود که پزشک به شدت به دیابت مشکوک است و یا بیماری مبتلا به دیابت است، اما این آزمایش ساده اگر به عنوان بخشی از آزمایشات معمول پزشکی منظور شود می تواند زندگی افراد بیشتری را نجات دهد.

من به عنوان یک پزشک، مشاهده کرده ام که صرفا" اندازه گیری قند خون با آزمایش استاندارد ناشتا دقیقا" تعیین نمی کند که افراد در دراز مدت چگونه با قند خونشان رفتار می کنند. در نتیجه، پزشک و بیمار ممکن است قادر به تشخیص روند مضر قند خون، که می تواند از طریق رژیم غذایی مناسب و تغییرات سبک زندگی معکوس شود، نباشند.

دقیقا" چیست A1C

به این آزمایش، آزمایش A1C همو گلبین هم می گویند. هموگلبین پروتئینی استکه در گلبول های قرمز خون یافت می شود. هنگامی که قند خون به آن واکنش نشان می دهد هموگلبین گلیکوزه می شود و همان طور باقی می ماند. گلبول های قرمز 120 روز زنده می مانند و سپس جایگزین می شوند. در طول عمر گلبول، هموگلبین حافظه حک شده ای از سطوح قند خون را با خود حمل می کند. با اندازه گیری این هموگلبین گلیکوزه شده، آزمایش A1C سطوح قند خون را طی دو تا سه ماه گذشته نشان می دهد و اگر عدم تعادل مزمنی وجود داشته باشد با دقت و بینش بیشتری تشخیص می دهد.

سبک زندگی: اهمیت رژیم غذایی و ورزش

مهم ترین جزء کنترل قند خون سالم داشتن رژیم غذایی با شاخص کاملا"پایین قند خون است که بر غذاهای کم شکر است که گلوکز خون را حفظ کرده و تغذیه می کند به جای این که مثل غذاهای بسیار شیرین یا فرآوری شده موجب فوران حسابی آن شوند.

و دومین عامل بسیار مهم ورزش منظم است که مشوق اثرات متعدد هورمونی و زیستی مهم برای سلامت سوخت و ساز و توازن قند خون می باشد.

این تغییرات سبک زندگی نشان داده است که به اندازه دارو درمانی برای عادی سازی قند خون طی یک دوره کوتاه موثر است. اما، مطالعات و شواهد بالینی نشان می دهند که در دراز مدت، یک شیوه سالم زندگی همراه با رژیم غذایی درست و ورزش تنها راه حل پایدار برای ثابت نگه داشتن سطح قند خون و حفظ سلامت کلی است.

اخیرا"، تحقیقی منتشر شد که به شناسایی اثرات دو نوع متفاوت برنامه آموزشی کمک می کرد: ترکیب برنامه ورزشی اروبیک و ورزش مقاومتی افزایش قدرت در مقابل ورزش اروبیک به تنهایی. نتایج نشان می دهد که برنامه ترکیبی بیشتر از اروبیک تنها، در بهبود کنترل قند خون موثر بوده است و اثر نسبی برنامه های آموزشی مشابه اثر رژیم غذایی طولانی مدت و انسولین درمانی می باشد.

مکمل های طبیعی

ثابت شده که تعدادی از گیاهان، ترکیبات گیاهی، و مواد مغذی در طول زمان به پیشگیری و حتی معکوس کردن وضعیت سوخت و ساز کمک می کنند. این راه حل های طبیعی موجب حساس کردن دوباره گیرنده های انسولین شده، ازافزایش سریع قند خون جلوگیری کرده، سوخت و ساز چربی و قند را بهبود بخشیده، فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش داده، التهاب را کاهش داده، و از ویران کردن عظیم پروتئین ها، سلول ها، بافت ها، و اندام ها توسط قند خون اضافی پیشگیری می کند. برخی از توصیه های مهم شامل زرشک، دارچین، شنبلیله، ریحان مقدس، جینسنگ سیبری، گون، و قارچ های دارویی خاص و غیره می باشد. اکثر این مواد، همراه با سایر ترکیبات تعاملی می توانند در یک مکمل کامل سوخت و ساز پیدا شوند.

اجازه ندهید یک مقصر خاموش، شما را از سلامتی بی بهره کند

از پزشکتان بخواهید که آزمایش A1C را به عنوان بخشی از آزمایشات حفظ سلامت سالیانه تان منظور کند. با این ابزار آسان و پیشرفته تشخیص، شما قادر خواهید بود در همان مراحل اولیه متوجه مشکلات احتمالی قند خون بشوید و با رژیم غذایی ساده و تغییرات سبک زندگی که می تواند روند ناسالم را برعکس کند به موقع به داد آن برسید.

حتی اگر خوب غذا می خورید و مراقب خودتان هستید با بالا رفتن سن می بینید مشکلات سوخت و ساز، به طور خاموش ظاهر می شود. آزمایش A1C راه خوبی است برای داشتن بینشی روشن در مورد سلامتی کلی تان و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت و نشاطتان در طول زندگی.