علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

آیا می خواهید موخوره خود را درمان کنید؟ سعی کنید موهایتان را با گلوتن گندم بشوییدموخوره

نوشته:Michael Priceترجمه: منشور

راز موهای درخشانتر و سالم تر ممکن است درقفسه های خواربار فروشی محلی آسیایی نشسته باشد. بر اساس یک مطالعه جدید، گلوتن گندم - پروتئینی از آرد گندم که معمولا" به عنوان جانشین گوشت استفاده می شود - ممکن است بتواند زنجیره شکسته شده شیمیایی پروتئین مو را باز سازی کند. اما یافته ها ممکن است انقدر روشن نباشند. سایر دانشمندان مایلند شاهد آزمایش های دقیقتری قبل از متقاعد شدن باشند.

موی انسان عمدتا" از یک پروتئین فیبری ساخته شده که به آن کراتین می گویند. زنجیره های شیمیایی این پروتئین ها را به هم وصل می کند و به آن قدرت و استحکام می بخشد. در موهای سالم، این زنجیره ها - که به عنوان پل های دی سولفید شناخته می شوند - محکم و نا شکستنی هستند. اما زندگی روزمره اثر منفی خود را می گذارد. قرار گرفتن زیاد در معرض نور آفتاب و استفاده از محصولاتی چون سفید کننده ها، صاف کننده های مو، و رنگ ها این پل های دی سولفید را می شکنند و باعث شکنندگی مو می شوند.

به همین دلیل است که تولید کنندگان محصولات مراقبت از مو طی چند دهه بر روی پروتئین های حیوانی و گیاهی که احتمالا" بتوانند جایگزین زنجیره های شکسته شده کراتین مو شوند آزمایش کرده اند. اما انجام این کار مستلزم یک عمل نیرنگ آمیز متعادل کننده شیمیایی است. عناصر سازنده پروتئین ها و چربی ها همه دارای یک ارزش pH هستند که در آن نه مثبت شارژ می شوند و نه منفی. برای ترویج تشکیل زنجیره های جدید دی سولفید، ارزشی که به نقطه ایزو الکتریک معروف است باید با pH کراتین مو مطابقت داشته باشد. شوکن وانگ، شیمیدان دانشگاه جیانگنان در ووسی چین می گوید: تا به حال، هیچ محصولی که بتواند این کاربزرگ را انجام دهد ساخته نشده است.منبع:www.sciencemag.org

از رتبه بندی و قیمت تقریبی خودرو های معروف جهان در سایت منشورمطلع شوید