علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

درختستان های عظیم بیوانرژی می توانند از تغییرات آب و هوایی بکاهند و سیاره زمین را اساسا" تغییر دهندکشت گیاه

نوشته:Julia Rosenترجمه: منشور

در یک روز آفتابی در دسامبر گذشته، چندین نفر در یک اتاق درس سبز رنگ ساده در دانشگاه ایالتی مونتانا در بوزمن جمع می شوند تا نگاهی گذرا به چشم انداز آینده بیندازند. برخی از آن ها از دانشمند انند، اما اکثر آن ها افرادی هستند که با زمین ارتباط دارند: مروجینی که با کشاورزان کار می کنند، و متخصصان محیط زیست به نمایندگی از سازمان هایی چون حفاظت از طبیعت. آن ها همه می دانند که تغییرات آب و هوایی در دهه های آینده منطقه را تغییر خواهد داد اما این چیزی نیست که آن ها برای بحث در مورد آن امده باشند. آن ها در این جا هستند تا در باره اثرات عمیق تلاش برای توقف آن صحبت کنند.

پاول استوی (Paul Stoy)، بوم شناس دانشگاه ایالتی مونتانا، با بلوز آبی و شلوار جین در مقابل تخته سفید شرح می دهد که چگونه منظره ای که اکنون تحت سلطه کشاورزی است می تواند با یک انقلاب سبز: مزارع وسیع محصولات کاشته شده برای جذب دی اکسید کربن از اُسمان، دوباره دگرگون شود. او می پرسد: "ما این اقتصاد جدید انرژی را داریم که لازمه اجتناب از تغییرات خطرناک اقلیمی است، اما قرار است نمود آن در روی زمین چگونه باشد ؟"

در سال 2015، موافقت نامه اقلیمی پاریس، محدود کردن گرم شدن کره زمین به خیلی پایین تر از 2 درجه سانتی گراد را هدف قرار داد. در تازه ترین گزارش گروه میان دولتی تغییرات آب و هوایی، محققان نقشه های احتمالی راه را برای رسیدن به آن هدف بررسی کردند و چیزی مشوش کننده یافتند. در شرح اکثر مدل ها، تنها حذف انتشار کافی نیست. برای محدود کردن گرمایش، انسان نیاز به فن آوری های انتشار منفی دارد که تا پایان قرن بتوانند دی اکسید کربن بیشتری را از آنچه انسان ها منتشر می کنند از جو حذف کنند. نیومی واگان (Naomi Vaughan)، دانشمند تغییرات اقلیمی در دانشگاه ایست آنجلیا در نورویچ انگلستان می گوید: فن آوری ها می توانند برای مهار کردن انتشار کربن برای جوامع زمان بخرند. او می گوید: "آن ها امکان انتشار دی اکسید کربن بیشتری را به شما می دهند و بعدها آن را پس می گیرند."

این که این قابل اجرا است یا خیر پرسش دیگری است. برخی از شبکه ها به مثابه ماشین های غول آسای تصفیه هوا هستند و خیلی ها به جای واقعیت درحد افسانه باقی می مانند. برخی ها امروزه در مقیاس تجاری عمل می کنند، و برخی محققان می ترسند که آن ها بهانه خطرناکی برای جلوگیری از اقدامات اقلیمی به دست سیاستگذاران بدهند به امید این که اختراعات آتی، کثافت ها را تمیز خواهد کرد. کریس فیلد (Chris Field)، دانشمند اقلیم شناس دانشگاه استنفورد در پالو آلتوی کالیفرنیا، که طرفدار کاهش شدید انتشار است، می گوید: " ما به طرق مختلف می گوییم انتظار داریم که جادویی رخ دهد." دیگران می گویند ما دیگر انتخابی نداریم - که ما تنها با بستن کمربند هایمان زمان زیادی را برای رسیدن به هدف پاریس تلف کرده ایم. پیت اسمیت، دانشمند خاک شناس و متخصص بیو انرژی دانشگاه آبردین در انگلستان می گوید: "ما احتمالا" نیاز به کاهش شدید و فوری، به علاوه مقداری انتشار منفی داریم."

یک فن آوری خاص به لطف مدل های جهانی به آرامی به شهرت رسیده است - و در شهر بوزمان مونتانای ایالات متحده در دسترس است. ایده این است که علف ها و درختانی را بکارند که سریع رشد می کنند تا بتوانند دی اکسید کربن را از جو زمین جذب کرده و سپس آن ها را در نیروگاه ها برای تولید انرژی بسوزانند. اما به جای باز گرداندن آن ها به جو، کربن محصولات کشاورزی گرفته شده و به زیر زمین پمپاژ می شود. این تکنیک به بیو انرژی با گرفتن و ذخیره کربن معروف است و در میان شاگردان آب و هوا صرفا" به عنوان BECCS شناخته می شود.

در جلسه بوزمن تعداد معدودی در باره BECCS شنیده اند و اکثرا" مشکوک هستند. این طرحی دور از ذهن به نظر می رسد که ممکن است دنیا را آن طور که آن ها می شناسند دچار اختلال کند. مارتا کافمن (Martha Kauffman) مدیر منطقه ای صندوق جهانی حیات وحش در بوزمن در وقت استراحت کنجکاو است که آیا BECCS ممکن است به زمین هایی که برای چرای گله ها استفاده می شود دست اندازی کند. او می گوید در چراگاه های این چنین: " این شیوه اصلی گذران معیشت مردم و درعین حال نگهداری زیستگاه است."منبع:www.sciencemag.org

ترجمه مقالات مفید منابع معتبر علمی در زمینه های گوناگون علمی، فنی، و اجتماعی را در منشوربخوانید

آنچه را که می خواهید درباره اجاره خودرو بدانید در سایت اجاره خودرو بخوانید و از چگونگی وضعیت آن بیشتر مطلع شوید