علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

آیا زمان یک تخصص جدید پزشکی است؟ پزشک مجازینوشته:Michael Nochomovitz & Rahul Sharmaترجمه: منشور

پزشکی طی 50 سال گذشته با پیشرفت کشفیات علمی و مراقبت های پزشکی شاهد گسترش فراوان تخصص ها بوده است. تشخیص ها و درمان ها پیچیده تر شده اند ، بنابراین نیاز به آموزش رسمی برای صلاحیت تخصص در رشته های شناختی و جراحی آشکار تر شده است. در حال حاضر 860000 پزشک با مجوز فعال هیأت تخصص های پزشکی امریکا و 34000 پزشک با مجوز انجمن آسیب شناسی استخوان و عضله امریکا وجود دارند.

محرک های توسعه تخصص

انگیزه توسعه تخصص پیشرفت در فن آوری و گسترش دانش درزمینه مراقبت های پزشکی بوده است. گروه های هدایت کننده پزشکان از فن آوری و دانش جدید به عنوان شیوه ساختاریافته ای برای رشته پزشکی استفاده کرده اند که شتابب خود را همراه با پذیرش پیدا می کند. برای مثال، مراقبت بهداشتی تا 30 سال پیش یک تخصص منحصر به فرد نبود. اصلاح روش های تهویه، مانیتورینگ قلب و مداخله، بیهوشی، و پیشرفت های جراحی انگیزه توسعه تخصص و صدور مجوز، و تخصص های فرعی تر متعاقب آن شد (برای مثال، مراقبت های ویژه مغز و اعصاب).

توسعه لاپروسکپی و تجهیزات جراحی رباتیک، همراه با تصویر برداری پیشرفته، تخصص های جدید و گروه های فوق تخصص از جمله جراحی روده بزرگ و رکتوم، جراحی عمومی سرطان، رادیو لوژی مداخله ای، و الکترو فیزیولوژی بوجود آمدند.

در زمینه های غیر رویه ای، مجوز منحصر به فردی برای طب سالمندان و مراقبت های تسکینی برقرار شد. تخصص های جدید دیگر شامل مراقبت های عمومی پزشکی بیمارستانی؛ زایمان، بدون مراقبت های دوران بارداری؛ و مراقبت از بیماران در معرض خطر با پذیرش در بیمارستان و مراقبت از آنان در خانه های سالمندان، چند نمونه از آن هاست. این زمینه های بالینی هنوز برنامه های رسمی آموزش یا مجوز ندارند اما رشته هایی خاص با صلاحیت های اصلی و معیارهای عملکرد هستند که احتمال دارد در آینده به رسمیت شناخته شوند.

پزشکی از راه دور و مراقبت های پزشکی

پزشکی از راه دورعبارت است از ارائه خدمات مراقبت پزشکی با استفاده از روش های ارتباطات راه دور. گسترش خدمات مبتنی بر وب، استفاده از ویدئو کنفرانس در ارتباطات روزانه، و رسانه های اجتماعی همراه با تقاضای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی برای راحتی همه عواملی هستند که محرک رشد تصاعدی لامت از راه دور می باشند.

بر اساس یک تخمین، قرار است بازار جهانی سلامت از راه دور بین سال های 2017 تا 2022 سالانه 30 در صد در کل به ارزش تقریبی 12.1 میلیارد دلار افزایش یابد. برخی از بررسی های اخیر بازار نشان می دهد که 70 در صد مصرف کنندگان، خدمات مراقبت بهداشتی مجازی را مد نظر دارند. کثرت درآمد بالا و بیمه خصوصی مصرف کنندگان نشان دهنده ترجیح پزشکی از راه دور است، به خصوص وقتی که از کیفیت مراقبت و گستره مناسب ملاقات های مجازی اطمینان حاصل کنند. اینک پزشکی از راه دور برای ارائه مراقبت های پزشکی به برخی از مناطق روستایی و به طور سنتی خدمت رسانی نشده سراسر امریکا استفاده می شود و کمبود فزاینده مراقبت های اولیه و پزشکان متخصص در این مناطق پیش بینی می شود.

یک تخصص جدید

پیشرفت های دیجیتالی در زمینه سلامت و بیمارانی که بیشتر شبیه مصرف کننده عمل می کنند باعث افزایش پزشکان و سایر متخصصان ارائه دهنده مراقبت های مجازی در تقریبا" همه رشته های پزشکی شده است. خدمات مشورتی، مراقبت های فوری بخش اورژانس، بخش های مراقبت های ویژه مجازی، بخش های از راه دور با موبایل سکته مغزی، روان پزشکی از راه دور، خدمات از راه دور برای مراقبت های حاد برخی از نمونه های آن هستند.

در مطب سنتی پزشکان، خدمات پاسخگویی و مدخل های مبتنی بر وب، روی ارتباطات تلفنی و پست الکترونیکی متمرکز بود. ظهور سلامت از راه دور موجب رشد تدریجی ارتباط رو در روی ویدئویی با بیماران از طریق تلفن همراه، تبلت، یا سایر دستگاه های کامپیوتری گردیده است. در شرکت های بزرگ و شرکت های تجاری، مقیاس برای ایجاد یا خرید مراکز فرماندهی متمرکز سلامت از راه دور برای ارائه خدمات در سراسر مناطق وسیع جغرافیایی از جمله بین المللی کافی است.

خدمات سلامت از راه دور اولیه روی ناخوشی های جزیی مثل سرفه، سرما خوردگی، و کهیر متمرکز بود اما حالا کاربرد وسیع تری یافته است مثل مخابره کردن تصاویر و نتایج آزمایشگاهی، تغییر دارو، و مهم تر از همه مدیریت بیماری های مزمن پیچیده تر.

هماهنگی مراقبت مجازی با ملاقات های خانگی، کنترل از راه دور، و درگیر شدن همزمان همه افراد خانواده، در حال تغییر استنباط و درک واقعیت مراقبت مجازی سلامت است. تجاری کردن این فعالیت با شروع های متعدد و شرکت های جا افتاده بیشتر در حال راه اندازی است. این خدمات توسط شرکت ها به تنهایی یا با همکاری گروه پزشکان ارائه می شوند.

پزشک مجازی

ما مفهوم یک تخصص جدید را ارائه می دهیم که نمایانگر پزشک مجازی است. این اصطلاح می تواند برای تعریف پزشکانی استفاده شود که اکثر اوقات یا تمام وقت خود را برای مراقبت از بیماران با استفاده از رسانه مجازی صرف می کنند. ایجاد مجموعه ای از توانایی های کلیدی در طول زمان نیازمند اجماع حرفه ای خواهد بود.

منبع:jamanetwork.com

از رتبه بندی و قیمت تقریبی خودرو های معروف جهان در سایت منشورمطلع شوید