علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

این شهر با باغبانی با جنایت مبارزه می کندباغبانی

نوشته: Roni Denglerترجمه: منشور

شاید بهترین ابزار مبارزه با جنایت دستگاه چمن زنی باشد. این نتیجه گیری مطالعه جدیدی است که نشان می دهد تر و تمیز کردن زمین های خالی با کم کردن زباله ها و چیدن علف ها خشونت را در محله های فقیر مناطق عمده شهری در ایالات متحده امریکا تا حدود %30 مهار کرده است.

جیم سالیس (Jim Sallis)، روانشناس و محقق طب رفتاری دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو که در مطالعه شرکت نداشته، می گوید: "این یک مطالعه واقعا" خلاقانه است." او می گوید این "یک نمایش روشن و متقاعد کننده" است که آباد کردن ساده زمین های خالی به ایمن تر کردن محله های شهری کمک می کند.

زمین های خالی قطعات اموال متروکه ای هستند که اغلب با علف ها و بوته ها پوشانده شده اند و با ریختن غیر قانونی زباله و آشغال آن ها را پر کرده اند. این گونه زمین ها در سراسر امریکا بالغ بر %15 زمین های شهری است- منطقه ای به وسعت سوئیس. اما معمولا" هر یک از قطعه ها بزرگتر از یک دهم زمین فوتبال ایالات متحده امریکا نیست. جنایتکاران از این زمین های متروکه برای فروش و استفاده از مواد مخدر سوء استفاده کرده و از آن ها به عنوان مسیر فرار به هنگام حملات پلیس استفاده می کنند.

مطالعه قبلی نشان داد که قوانین جدید و برنامه های درمان برای مجرمان فقط گاهی اوقات سبب کاهش خشونت مسلحانه گردیده است. چارلز براناس (Charles Branas) متخصص بیماری های واگیردار در دانشگاه کلمبیا می خواست استراتژی جدیدی را آزمایش کند. او می گوید: "ما خواستیم روشی را انجام دهیم که نتیجه بسیار عمیق تری داشت، چیزی که می توانست ساختاری را که تصور می کردیم انگیزه خشونت مسلحانه در وهله اول است تحت تأثیر قرار دهد."

بنابراین، او فضاهای متروکه ای را که می توانند منجر به خشونت و جنایت و گسترش آن به اماکن نزدیک می شوند هدف قرار داد. او می گوید: احیای زمین های خالی یک راه حل بالقوه بود که در مقیاس سراسری شهر توسط ساکنان کم درآمد امتحان نشده بود.

براناس و همکارانش برای این که بفهمند آیا باز سازی زمین های متروکه می تواند از جرم و جنایت بکاهد با هماهنگی انجمن باغبانی پنسیلوانیا و بخش مسکن و توسعه جامعه فیلادلفیا، اسامی پیمانکاران محلی را برای تمیز کردن صدها زمین خالی بیش از 44000 مورد در سراسر فیلادلفیای پنسیلوانیا ثبت کردند. برخی از این زمین های متروکه با پاک سازی زباله و آشغال، مسطح کردن زمین، کاشت چمن جدید و چند درخت، و ساختن یک حصار کوتاه باز در جلو یا اطراف فضا به منظور ممانعت از ریختن آشغال و نشان دادن این که کسی مراقب آن فضا است آن را به صورت تنظیمات پارک مانند درآوردند. پیمان کاران در زمین های دیگر فقط آشغال ها را برداشتند و چمن های موجود را زدند. محققان این دومین مداخله را به همراه اولین عملیات با سومین روش، گروه زمین های کنترل که در طول مطالعه 3 ساله به همان شکل باقی ماندند، مقایسه کردند. آن ها گزارش های پلیس را هم تجزیه و تحلیل کردند و در طول 18 ماه قبل و بعد از سبز شدن زمین با ساکنان اطراف هم مصاحبه کردند.

دامنه

گروه تحقیق در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم گزارش داد که تبدیل زمین ها به فضاهای پارک مانند یا آراسته کردن آن ها با برداشتن زباله و چمن زنی میزان جرائم کلی را کمتر از %10 کاهش داد. اما دامنه اثرات آن درمحله های زیر خط فقر گسترده تر بود. در آن جا ها محوطه سازی زمین های خالی میزان جرائم کلی را بیش از %13 و خشونت مسلحانه را نزدیک به %30 کاهش داد. از گزارش های سرقت و مزاحمت هم در این محله ها به لطف باغبانی به ترتیب نزدیک به %22 و %30 کاسته شد.

همسایگان هم احساس امنیت کردند. ساکنان نزدیک به زمین های تبدیل شده به محیط های پارک مانند شاهد جرم و جنایت کمتری در محله هایشان بودند و گزارش دادند برای خروج از منزل %58 کمتر از افرادی که نزدیک زمین های اصلاح نشده زندگی می کردند احساس ترس می کنند. ضمنا" افرادی که نزدیک زمین های بهسازی شده زندگی می کردند %76 بیشتر از ساکنان نزدیک زمین های تغییر نیافته از این فضا ها برای تفریح و معاشرت با دیگران استفاده می کردند.منبع:www.sciencemag.org

ترجمه مقالات مفید منابع معتبر علمی در زمینه های گوناگون علمی، فنی، و اجتماعی را در منشوربخوانید