علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

آب انار: سالم ترین آب میوه روی کره زمین

منبع: https://draxe.com
آب انار

نوشته: دکتر اکس

برگردان منشور

آیا می دانید چه نوشیدنی از دانه های این میوه تهیه می شود و فقط مقادیر کمی از آن چه تأثیرات غیر قابل باوری بر سلامتی انسان می گذارد؟ من در باره آب انار صحبت می کنم، آن مایع یاقوت رنگ که به طور طبیعی شیرین است و از دانه های انار بدست می آید و پر از خواص درمانی چشمگیر است.

ثابت شده که انار از همه عوارض پیشگیری کرده و همه چیز را، از التهاب و کلسترول بالا گرفته تا فشار خون بالا و قندخون بالا درمان می کند. آب انار یک نیروگاه آنتی اکسیدان است که گفته می شود حتی بر چای سبز برتری دارد. با توانائی های ثابت شده مبارزه با سرطان و نیز اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، تعجبی ندارد که این آب میوه چنین شهرت زیادی دارد. وقتی صحبت از آب انار می شود منظور صد در صد خالص آن است چون خیلی متداول است آب انارهایی را ببینیم که فقط حاوی اندکی آب انار است. اجازه دهید ببینیم چگونه مقادیر کمی از آب انار خالص و قوی ممکن است بسیار فراتر از یک نوشیدنی خوشمزه میوه، و در واقع می تواندیک دارو باشد.

هفت فایده عمده آب انار

 • به مبارزه با سرطان کمک می کند
 • عصاره انار حاوی پلی فنل و ترکیبات دیگری است که در مطالعات علمی نشان داده است اثرات ضد تکثیر، ترویج میرایی سلول ها، و ضد التهابی در سرطان پروستات، ریه، سینه، و سایر سرطان ها دارد. به عبارت ساده تر، این بدان معنی است که انار نشان داده است مانع گسترش سلول های سرطانی شده، موجب ترغیب مرگ سلول های سرطانی شده، و ازالتهاب جلو گیری می کند، سه جنبه عمده و حیاتی مبارزه ای موفق بر علیه هر سرطانی در بدن. مطالعه ای که در 2014 توسط دانشگاه آلبانی انجام گرفت نشان داد که چگونه عصاره اناربه طور خاص می تواند مانع از گسترش سلول های سرطان سینه شود.

  آب انار همچنین نشان داده است که بخصوص برای سرطان پروستات چقدر مفید است. مطالعه ای در 2012 نشان داد که عصاره انار چگونه سبب تضعیف تکثیر سلول های پروستات انسان در شرایط آزمایشگاهی گردید. بطور کلی، همه پژوهش هایی که در این مورد انجام شده حاکی از قدرت انار به عنوان غذای مبارزه با سرطان می باشد.

 • فشار خون بالا را کاهش می دهد
 • آب انار توانایی آنتی اکسیدانی بالایی دارد و تحقیقات علمی نشان داده است که می تواند به پائین آوردن فشار خون بالا کمک کند. یک متاآنالیز در 2016 مطالعات متعددی در باره آب انار و تأثیرش بر فشار خون را مورد بررسی قرار داد و به طور کلی چنین نتیجه گرفت که به نظر می رسد فواید استواری از مصرف آب انار بر فشار خون وجود دارد. محققان همچنین اضافه کردند که این شواهد نشان می دهد که ممکن است گنجاندن این آب میوه در رژیم غذایی برای سلامت قلب معقولانه باشد.

 • به سلامت قلب کمک می کند
 • چون آب انار انقدر برای فشار خون خوب است، جای تعجب نیست که این نوشیدنی خوشمزه برای سلامت قلب هم عالی است. آب انار حاوی آنتی اکیدان ها در سطحی بالاتر از بسیاری از آب میوه های دیگر است و به همین دلیل است که می تواند انقدر برای قلب مفیدباشد. تحقیقی که در مجله Clinical Nutrition به چاپ رسید مصرف آب انار را توسط بیماران مبتلا به تنگی سرخرگ سبات، که تنگی یکی از دو سرخرگ کلیدی جلوی گردن است و از طریق آن خون از قلب به مغز می رسد، مورد مطالعه قرار داد. شرکت کنندگانی که آب انار مصرف کرده بودند فشار خونشان بیش از 12 در صد پائین امده بود و تعداد پلاک های آترو اسکلرو تیک 30 در صد کاهش یافته بود در حالی که تعداد پلاک های آترو اسکلرو تیک شرکت کنندگانی که آب انار ننوشیده بودند 9 در صد افزایش یافته بود. به طور کلی، این مطالعه نشان داد که مصرف آب انار موجب کاهش پلاک ها در سرخرگ سبات، و نیز پائین آوردن فشار خون و کاهش اکسیداسیون کلسترول بد می شود.

 • آرتروز را تسکین می بخشد
 • آرتروز از شایعترین اشکال اختلالات اسکلتی-عضلانی است که منجر به ازبین رفتن مفصل ها می شود. در مطالعات پیشنهاد شده است که آب انار ممکن است با کم کردن التهاب غضروف ها نقش حفاظتی بازی کنند. این قدرت محافظت به آنتی اکسیدان بالای محتوای آن نسبت داده شده است. در مطالعه ای که در 2016 انجام گرفت، اثرات آب انار در 38 بیمار مبتلا به آرتروز زانو بررسی شد. برخی از بیماران آب انار را به مدت 6 هفته نوشیدند در حالی که بیماران دیگر یک ماده کنترل کننده مصرف کردند. پژوهشگران دریافتند که مصرف آب انار نه تنها عملکرد فیزیکی و سفتی را بهبود بخشید بلکه موجب افزایش موقعیت آنتی اکسیدان گردید در حالی که از مختل شدن آنزیم های غضروف کم نمود.

 • حافظه را بهبود می بخشد
 • مطالعات نشان داده است که آب انار برای بهبود حافظه مفید است و پلی فنل موجود در آن از عصب ها محافظت می کند. در مطالعه ای در 2013 افرادی به طور اتفاقی برای نوشیدن یک فنجان آب انار یا دارونمایی با طعم مشابه به مدت چهار هفته انتخاب شدند. این افراد از مشکلات حافظه مرتبط با سن شکایت داشتند. پژوهشگران دریافتند 28 شرکت کننده با شکایت حافظه که که روزانه یک فنجان آب انار نوشیده بودند بهبود قابل ملاحظه ای در حافظه دیداری و کلامی داشتند. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که بنظر می رسد آب انار عملکرد حافظه را از طریق ازدیاد فعالیت عملکردی مغز افزایش می دهد.

  بعضی از شواهد علمی در مطالعات حیوانی وجود دارد که نشان می دهد انار می تواند به مبارزه علیه بیماری آلزایمر هم کمک کند و این ماده را غذایی مفید برای مغز بسازد.

 • آنتی اکسیدان فراوانی فراهم می کند
 • آب انار مملو از آنتی اکسیدان های ترویج سلامتی و مبارزه با بیماری است و انار جزو یکی از غذاهای پر آنتی اکسیدان است. آب انار حاوی تانینی است که پانی کالاجین نامیده می شود و همچنین حاوی پلی فنل، آنتوسیانین، مشتقات اسید الاجیک و تانین های قابل هیدرولیز می باشد که همه آن ها از آنتی اکسیدان های قوی هستند.

  مطالعه ای که در مجله Agricultural and Food Chemistry منتشر شد در واقع دریافت که آب انار های تجاری سه برابر چای سبز و شراب قرمز فعالیت آنتی اکسیدانی دارند. در واقع آنتی اکسیدان ها در آب انار های تجاری تهیه شده از انار کامل بیشتر از آن است که فقط از دانه انار تهیه می شود. این به احتمال زیاد به دلیل این است که در آب میوه تجاری، پوست انار هم فرآوری می شود که آنتی اکسیدان بیشتری، به خصوص تانین ها، را اضافه می کند .

 • با التهاب مبارزه می کند
 • مشخص شده که التهاب با هر مشکل سلامتی همراه است. معروف است که انار و آب انار خاصیت ضد التهابی قوی دارند. در یک مطالعه بر روی موجود زنده که در 2013 در Evidence-based Complementary and Alternative Medicine منتشر شد فعالیت ضد التهابی قابل توجه آب انار در روده نشان داده شد. مطالعه ای که بر روی میوه کامل انار، آب انار، پوست، و گل های انار انجام گرفت اثرات ضد زخم معده آن را در انواع مختلف مدل های حیوانی آشکار ساخت.