علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

درباره تونس


درباره تونس

جمهوری تونس؛ یک کشور عربی واقع در بخش شمالی قاره آفریقا و هم مرز با دریای مدیترانه، لیبی و الجزایراست.پایتخت این کشور نیز، تونس نام دارد. مساحت تونس حدود صد و شصت هزار کیلومتر مربع و تعداد جمعیت آن بر اساس آمارهای جدید حدود ده میلیون نفر است. دین رسمی کشور تونس اسلام می باشد و اکثریت جمعیت مسلمان آن مذهب مالکی دارند. مسیحیان نیز از دیگر اقلیت های مذهبی تونس به شمار می روند. زبان رسمی تونس عربی و واحد پول آن نیز دینار است. زبان فرانسوی نیز زبان دوم این کشوربه حساب می آید. بسیاری از مردم تونس را بنام تونس سرسبز می شناسند که دال بر زیبایی،سرسبزی و طبیعت منحصربفرد آن است.

آب و هوا

تونس در منطقه معتدل قرار دارد. تاثیر پذیری جغرافیای تونس از جریان های دریای مدیترانه برای آن آب و هوایی معتدل، دلپذیر به ارمغان آورده است. در تونس براساس مناطق مختلف باران هایی نامنظم می بارد و آب و هوای بخش های جنوبی آن صحرایی است. در حالی که بخش های مرکزی تونس هوایی قاره ای و گرم دارد.

ناهمواری ها

جغرافیای کشور تونس به شکل ها و ناهمواری های مختلفی تقسیم می گردد. ساحل صخره ای در شمال؛ که با درجه دمای بالا و خلیج هایی مانند خلیج تونس متمایز می شود. مناطق کوهستانی از دیگر تقسیمات جغرافیایی تونس است که سلسله جبال "اعلا" بالاترین آن می باشد. ارتفاعاتی که از الجزایر شروع و در قالب دشتهای شنی به پایان می رسد. دشت های ساحلی، که در سواحل دریا قرار دارند و صحرا که نیمی از بخش جنوب تونس را می پوشاند. رودخانه ها، که رودخانه"مجرده" مشهورترین آنهاست

گردشگری

گردشگری و توریسم تونس با توجه به وجود جاذبه های فراوان یکی از منابع اصلی درآمد ملی و اقتصاد این کشور است. گردشگران می توانند در تونس از سواحل، خدمات هتل و امکانات مختلف مانند؛ رستوران ها، کافه ها، استخرهای شنا لذت ببرند. اماکن تاریخی، باستانی و موزه هایی که منعکس کننده تمدن های متعددی هستند از دیگر جاذبه های گردشگری تونس به شمار می روند. در تونس، تاسیسات زیرساختی توسعه یافته ای از حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی و نیز فناوری مخابراتی پیشرفته وجود دارد. این امکانات به گردشگران فرصتی می دهد به بهترین شکل از طبیعت زیبای تونس لذت ببرند