علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

اهمیت آموزش اقتصاد خانواده در مدارس

اقتصاد خانواده

برگردان منشور

اقتصاد خانواده معمولا" انسان را به یاد دوختن پیش بند یا پختن کیک می اندازد. اما، کلاس های اقتصاد خانواده چیز های خیلی بیشتری را آموزش می دهند. این کلاس ها در قرن بیستم مانند پلی برای ورود زنان به موسسات آموزش عالی و بعد از آن، مشاغل، عمل کردند. وقتی اقتصاد خانواده برای اولین بار در دهه 1800 مطرح شد این کلاس ها به دختران کمک کردند که برای زندگی در مزرعه و کمک به خانواده شان آماده شوند. طبق تحقیقات دانشگاهی، کلاس های اقتصاد خانواده، مطالب پیشرفته در زمینه تغذیه و بهداشت و نیز اقتصاد را آموزش می دادند. زنانی که از این برنامه های پیشرفته فارغ التحصیل شدند به مشاغل تدریس برای انتقال این دانش روی آوردند. این منجر به مشاغلی در بیمارستان ها، رستوران ها، هتل ها، و حتی دستگاه های دولتی گردید. به این ترتیب، آن چه که معمولا" به عنوان کلاسی برای زنان سرکوب شده آموزش داده می شد زنان را برای دنیای واقعی و اشتغال آماده کرد.

امور مالی خانواده

یک زن چه خانه دار باشد یا به حرفه ای اشتغال داشته باشد، چه مجرد یا متأهل باشد، مدیریت امور مالی شخصی مهارتی است که هرکس نیاز دارد بداند و با این وجود، دیگر در اکثر مدارس آموزش داده نمی شود. در سال 2010، امریکایی ها بیش از 2400 میلیارد دلار بدهی مصرف کننده داشتند. اخبار پر از داستان هایی از شکستن رهن خانه ها و سلب حق مالکیت بود، و مالکیت خانه، آن تصویر رؤیای امریکایی، در حال افول است. اگرچه رکود اقتصادی اخیر مسلما" به بسیاری از خانواده ها سخت آسیب زده است، روشن است که اکثر افراد اطلاعی از اصول اولیه مدیریت امور مالی شخصی ندارند.

کلاس های اقتصاد خانواده به شاگردان می آموخت که چگونه حساب بانکی باز کنند و چگونه حساب پرداخت ها و مانده حساب جاری خود را داشته باشند. کلاس های جدید مطالب را گسترش داده تا تفاوت میان کارت های بدهی و کارت های اعتباری را آموزش دهد. ضمنا" شاگردان با توضیح اهمیت پس انداز و حساب های باز نشستگی تشویق شدند به دراز مدت فکر کنند. معلمان نحوه کار بازار سهام را هم تجزیه و تحلیل می کنند تا شاگردان هنگام سرمایه گذاری پولشان بتوانند تصمیمات آگاهانه بگیرند.

همه این ها دانش زندگی واقعی و مهارت هایی است که می تواند به نفع همه باشد. از آنجا که اکثر دبیرستان ها و دانشگاه ها کلاس های اقتصاد خانواده را از برنامه شان حذف کرده اند، این موضوع های حیاتی دیگر در بسیاری از مدارس تدریس نمی شود. اطلاعات بر روی اینترنت هست اما در صدها سایت گیج کننده پراکنده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که وضعیت امروزه میلیون ها خانواده بسیار بهبود خواهد یافت اگر به مردم در سنین جوانی آموزش داده شود که چگونه پولشان را مدیریت کنند.

تغذیه و آشپزی

در حالی که شاید آشپزی مهارتی باشد که اکثر مردم آن را، مثل امور مالی شخصی، وابسته به اقتصاد خانواده می دانند، مهارتی عملی است که بیشتر مردم در طول عمرشان به آن احتیاج خواهند داشت. کارشناسان بهداشت در مورد بالا رفتن میزان چاقی که تصور می شود بوسیله ترکیبی از عوامل، مثل یک سبک زندگی کم تحرک، رواج فست فود، و استفاده زیاد از غذاهای بیش از حد فرآوری شده در منزل، هشدار می دهند.

در جامعه ای که زنان و مردان هر دو برای اشتغال آماده می شوند مهارت های اولیه مثل پخت و پز غالبا" نادیده گرفته می شود. اما، یک کلاس اقتصاد خانواده می تواند افراد را برای تهیه غذاهای سالم و مغذی برای خود و خانواده شان، صرف نظر از برنامه هایشان، آماده کند. کلاس های اقتصاد خانواده می توانند تازه ترین تحقیقات در زمینه تغذیه و بهداشت غذا را آموزش دهند. این موضوعی دائما"در حال تغییر است چون دانشمندان درک بیشتری پیدا می کنند از این که بدن انسان چگونه کار می کند. پس از آن، یک معلم اقتصاد خانواده می تواند این اطلاعات را گرفته و به شاگردان کمک کند آن را در زندگیشان بکار برند. آن ها می توانند راه های درست انتخاب، آماده سازی، و طبخ سبزیجات را آموزش دهند. یاد گرفتن قسمت های مختلف گوشت و چگونگی آماده کردن آن ها نه تنها موجب بهبود سلامت می شود بلکه به کنترل بودجه هم کمک می کند.

شاید یکی از بزرگترین چالش ها برای خانواده های امروزی ایجاد تعادل میان خوردن سالم و صرف نکردن هزینه زیاد برای خرید مواد غذایی است. یک کلاس اقتصاد خانواده تنها درسی است که می تواند به شاگردان کمک کند این مهارت را کسب کنند. یک دانش آموز کجا می تواند راجع به غذاهای ارگانیک، غلات کامل، یا خرید از فروشگاه مواد غذایی یاد بگیرد اگر آن ها را در خانه یاد نگیرد؟ کلاس همچنین می تواند به دانش آموز یاد بدهد چگونه وسایل جدید آشپزخانه، مثل پلوپز، دستگاه های تهیه نان و آرام پز را به منظور تهیه سریع غذاهای مغذی ترکیب کند.

منسوجات

یک موقع، تمام زنان جوان نیاز داشتند بدانند برای تهیه لباس برای خانواده شان چگونه خیاطی کنند. در حالی که کلاس های اقتصاد مدرن خانواده هنوز هم آموزش خیاطی می دهند مجموعه گسترش یافته است. همراه با مهارت های اولیه خیاطی، شاگردان ضمنا" یاد می گیرند چگونه پرده و سایر اقلام را برای خانه درست کنند. علاوه بر این، در مورد انواع مختلف منسوجات، کیفیتشان، و مراقبت، و منظور از آن ها آموزش داده می شوند. این شامل نحوه شست و شوی صحیح به منظور طولانی تر کردن عمر پارچه می باشد.

کلاس های پیشرفته حتی به مد و طراحی هم می پردازند. در حالی که اکثر مردم دیگر لباس های خود را نمی دوزند، اما همه باید لباس بپوشند. این کلاس ها به شاگردان کمک می کند بفهمند چه رنگی به آن ها می آید و باید چه سبکی لباس بپوشند. آموختن این که چگونه لباس با کیفیت را بشناسند نیز یکی از مهارت های کلیدی است. سالیانه میلیون ها دلار صرف تزئین خانه ها می شود. یاد گرفتن بعضی از مهارت های اولیه ای که متخصصان استفاده می کنند می تواند درآینده به شاگردان، موقعی که خانه های خود را ایجاد می کنند، کمک کند.

مهارت های زندگی

در حالی که این سه گروه آن چه را که کلاس های اقتصاد خانواده آموزش می دهند در بر می گیرد، اما این تنها نگاهی گذرا به موضوع است. برخی از کلاس ها تعمیرات ابتدائی خانه، مراقبت از کودکان، تعاملات خانواده، و حتی خدمت به جامعه را آموزش می دهند. به جای کلاسی برای خانم های خانه دار، اون واقعا" کلاسی است برای مهارت های زندگی واقعی و آمادگی خوب برای بسیاری از مشاغل. در جامعه ای که اکثر بچه ها با مادرانی بزرگ می شوند که خارج از منزل کار می کنند، بسیاری از این مهارت ها دیگر از مادر به بچه منتقل نمی شود. لازم است کلاس های اقتصاد خانواده به دبیرستان ها و دانشگاه های سراسر کشور بازگردانده شود.

منبع: http://www.qrcodestickers.org