علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

پیشرفته ترین موزه علوم جهان در قاهره ساخته می شود

موزه علوم

نوشته:CARRIE HOJNICKI

برگردان منشور

چند سال گذشته شاهد ایجاد تعدادی موزه با نماهای خلاق بوده که طراحی آن به وضوح اشاره به گنجینه ای دارد که درون آن نهفته است. موزه کنگو کوما (Kengo Kuma) در مانیل را در نظر بگیرید که شبیه مجموعه ای از پارک ژوراسیک به نظر می آید و بیش از 4000 سال تاریخ فیلیپین را در خود جای داده است. بزودی شهر علم مصر به این زیر مجموعه از نهاد های فرهنگی می پیوندد، مجموعه موزه آینده گرا که برای قسمت غربی قاهره برنامه ریزی شده است. اعلام شده که شرکت وستون ویلیامسون (Weston Williamson) در لندن برنده رقابتی شدید برای طراحی مرکز علمی 1345000 فوت مربعی شده، به خصوص که شرکت طراحی و معماری زها حدید را شکست داده، شرکتی که برج های سنگی آن اکنون نقطه عطفی در قاهره است. از بالا، مجموعه ای ساختمانی که شامل یک افلاک نما، یک برج دیده بانی، و یک مرکز کنفرانس است که با سازه های دایره ای سفید و قطعات سبز چشم انداز مزین خواهد شد. نتیجه یک ساختار آینده نگر است که فضاهای داخلی و خارجی را یک پارچه ترکیب می کند.

مرکز جدید که توسط کتابخانه اسکندریه راه اندازی می شود نوآوری های علمی را در مصر تقویت و تجلیل خواهد کرد، مأموریتی که با مقیاس و تخیل ماورای این طرح تجسم می یابد. شاید کریس ویلیامسون (Chris Williamson)، از موسسین شرکت وستون ویلیامسون، بهترین اظهار را در باره پروژه کرده باشد: " نیازی به گفتن نیست که مصر میراث فرهنگی منحصر به فردی دارد، اما ما هم مجذوب بلند همتی پروژه شدیم. "

منبع:www.architecturaldigest.com