علامت تجاری منشور

منشور

مکانیسم جستجو در منشور استفاده از کلیدواژه ها است.
با وارد کردن یک حرف از کلیدواژه در محل جستجو، فهرستی از کلیدواژه ها برای انتخاب دقیق و بازیابی اطلاعات در اختیار جستجوکننده قرار می گیرد.

برج پکن مهندسان زها حدید نشان دهنده بزرگترین سرسرای مرکزی جهان


برج پکن

نوشته:Eleanor Gibson

برگردان منشور

ساخت و ساز توسط شرکت ساختمانی زها حدید در یک آسمان خراش 207 متری در پکن به خوبی جریان دارد. این بنا نشان دهنده سرسرای مارپیچ عظیمی است که انتظار می رود بلند ترین سرسرا در جهان باشد.

ساختمان 46 طبقه لیزا سوهو، واقع در منطقه تجاری لایز - مرکز جدید تجارت، سکونت و حمل و نقل در جنوب غربی پکن، ترکیبی از ادارات و مغازه ها را به نمایش خواهد گذاشت.

این آسمان خراش که در سال گذشته توسط زها حدید قبل از مرگش طراحی شده بود - و بلندی آن در حال حاضر 20 طبقه طبقه است - بالای دو تا از خطوط مترو قرار دارد که این محل را به شکل مورب تقسیم می کند.

برج توسط مترو به دو قسمت تقسیم شده و توسط یک سرسرای عظیم مرکزی به هم متصل می شوند. سرسرا همین طور که بالا می رود 45 درجه تاب می خورد تا طبقات بالا تر را با محور شرق به غرب جاده لایز - یکی از شاهراه های غرب پکن - مطابقت دهد.

و قتی تکمیل شود قرار است این فضای خالی 190 متری بلند ترین ساختمان جهان باشد - عنوانی که در حال حاضر به برج العرب در دبی تعلق دارد.

شکل سرسرا، دهانه های محدبی در دو طرف برج ایجاد می کند که از مرکز هر طبقه امکان ارائه مقدار زیادی نور طبیعی و منظره شهر فراهم می شود.

گذرگاه ها حفره های طبقات مختلف را به هم متصل می کنند در حالی که یک نمای شیشه ای دو نیمه برج را درپوششی منسجم احاطه می کند.

پنجره ها عایق بندی دو جداره می شوند و هر جام مثل هر شیشه ای که اضافه می شود برای کمک به تهویه هوا زاویه دار می شود. قصد از این کار کمک به حفظ هوای سالم داخلی در شرایط آب و هوایی پکن است که از گرمای شدید تا سرمای شدید متغیر است.

یک فضای عمومی که به تقاطع زیرین وصل می شود پائین ترین سطح سرسرا را اشغال می کند و افراد را از میدان عمومی بیرونی اطراف برج به داخل هدایت می کند.

فضا برای پارک 2680 دوچرخه، با قفسه های قفل دار و امکانات حمام نیز فراهم خواهد شد. فضاهای اختصاصی شارژ برای اتومبیل های برقی یا دوگانه سوز هم در طبقه زیر همکف قرار دارد.

ساخت و ساز لیزا سوهو هم قرار است در سپتامبر امسال به ارتفاع کامل خود، 207 متر، برسد و تکمیل برج هم برای اواخر 2018 برنامه ریزی شده است. این برج آخرین مورد از چهار پروژه، از جمله دوتای دیگر در پکن، است که شرکت زها حدید برای شرکت گسترش سوهوی چین طراحی کرده است.

ساختمان کهکشان سوهو از چهار سازه گنبدی ساخته شده، در حالی که مجتمع تجاری وانگجینگ سوهو از سه برج منقش شده با قلوه سنگ تشکیل شده و بین راه فرودگاه اصلی پکن و شهر قرار دارد.

مدیر عامل سوهوی چین، ژانگ شین می گوید: "چین بهترین استعدادها را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این مهم است که با معمارانی کار کنی که درک کنند نیاز نسل آینده چیست و جوامع و سنت ها را با فن آوری ها و نوآوری ها تلفیق کنند تا آینده را در بر بگیرد."

هدف شرکت مهندسی زها حدید این است که مصرف انرژی ساختمان و تولید گاز های گلخانه ای را با اجرای سیستم هایی مبتنی به شرایط زیست محیطی بی وقفه پائین نگه دارد.

پروژه لیزا سوهو یکی از 30 پروژه در حال توسعه شرکت مهندسی زها حدید در زمان فوت بنیانگذار آن، زها حدید، در اوایل سال جاری است.

منبع: www.dezeen.com