علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

ده واقعیت جالب در باره ورزش در هند

شطرنج

برگردان منشور

وزارت ورزش در هند:

در هند سازمان ورزش در سال 1982 (35 سال پس از استقلال) هنگام برگزاری نهمین بازی های آسیائی در دهلی نو، تأسیس شد. نام این سازمان در سال 1985 به هنگام برگزاری جشن سال بین المللی جوانان به سازمان امور جوانان و ورزش تغییر یافت. این سازمان در 27 ماه می 2000 تبدیل به وزارت خانه شد. پس از آن، وزارت امور جوانان و ورزش از 30 آوریل 2008 به دو سازمان، یعنی، سازمان امور جوانان و سازمان ورزش تقسیم شد و هرکدام صاحب یک وزیر جداگانه شد.

شطرنج در هند ابداع شد:

ورزش بین المللی محبوب شطرنج در اصل در هند اختراع شد. این بازی در ابتدا "چاتورانگا یا چاتورانگام" نامیده می شد.

هنرهای رزمی در هند ابداع شد:

هنرهای رزمی یا هنر دفاع از خود ابتدا از هند سرچشمه گرفت و در هند ابداع شد و بعدا" توسط راهبان بودایی و مبلغان مسیحی در کشور های آسیائی پخش شد.

هند در بازی های المپیک:

هند برای اولین بار در سال 1900 در بازی های المپیک شرکت کرده بود. ورزشکار هندی، نورمن پریچارد (Norman Pritchard) در سال 1900 به نمایندگی هند در المپیک شرکت کرد و برنده دو مدال شد.

تعداد مدال های المپیک که هند برنده شده:

هند از سال 1900 تا 2012 برنده 26 مدال بازی های المپیک شده است.

لیگ برتر هند:

بر اساس گزارش مجله فوربس، لیگ برتر کریکت هند دومین لیگ ثروتمند ورزشی بعد از "انجمن ملی بسکتبال" ایالات متحده امریکا است.

بازی مار و پله در هند ابداع شد:

این بازی توسط شاعر قرن سیزدهم، سینت گیادو (Saint Gyadev) خلق شد. نام اصلی بازی "پارا مابهادام" یا "موکشاپات" بود. [بازی مارها و نردبان ها نوعی بازی محبوب کودکان است که حرکت مهره ها توسط تاس تعیین می شود. نزدیک به انتهای بازی، بازیکنان با موانعی به صورت مار و فرصت هایی به صورت نردبان مواجه می شوند. مترجم]

مار و پله

ورق بازی در هند ابداع شد:

بازی با کارت یا ورق بازی از هند نشأت گرفت و بعدها توسط کشورهای دیگر دستخوش تغییراتی شد.

ورزش چوگان در هند ابداع شد:

ورزش چوگان هم از هند سرچشمه گرفت و بعدها توسط کشورهای دیگر تغییراتی یافت.

چوگان

آیا هاکی ورزش ملی هند است؟:

هاکی روی چمن، ورزش ملی هند محسوب می شد اما اخیرا" دولت هند در پاسخ به پرسشی اعلام کرده است که هاکی بازی یا ورزش رسمی هند نیست و در واقع هیچ بازی یا ورزشی توسط دولت هند رسما" اعلام نشده است.

منبع:www.infoqueenbee.com