علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

تبدیل گلخانه به کافی شاپ تزیین شده با شبکه ای از گیاهانقهوه خانه

نوشته: Alice Morby

برگردان منشور

دفتر 409 شانگهای یک ساختمان شیشه ای را در پکن تبدیل به یک کافه نموده و دیوارهایی از گیاهان را برای تصفیه آلودگی هوا به آن اضافه کرده است.

گروه تحت تأثیر منوی ارگانیک کافه 27، هدفش را تبدیل ساختار موجود به ساختمانی "سالم" مزین به گیاهان سبز و مواد طبیعی قرار داد.

مهندس معمار لوکاز کاس (Lukasz Kos) به Dezeen گفت: "طراحی الهام گرفته از انتخاب غذا برای کافه توسط مشتریان است. تمام غذاها در جا در آشپزخانه کافه از مواد سالم ارگانیک تهیه می شود. ما می خواستیم اشتیاق برای غذای سالم را با ساختمانی سالم افزایش دهیم. در نتیجه تمام رهیافت های ما نسبت به محیط زیست حساس بودند."

طرح ساختمان پوشیده از گیاه اغلب برای بهبود کیفیت شهر های آلوده استفاده می شود چون پوشش گیاهی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن تولید می کند. اخیرا" آرشیتکت استفانو بوری (Stefano Boeri) طرح های یک برج 36 طبقه پوشیده از گیاه در لوزان سوئیس را در ادامه مفهوم "جنگل عمودی" که با یک برج دوقلو درمیلان امتحان کرد، به معرض نمایش گذاشت.

گلدان های چوبی مکعبی شکل دیوارهای داخلی و خارجی کافه را مزین می کنند. یک فرازه نمای آلونک مانند که با چوب های نیزه مانند خاکستری مزین شده فضا را به دونیم کرده و محل پذیرایی را از آشپزخانه و دست شویی ها جدا می کند.

چوب های نیزه مانند خاکستری برای ایجاد پس زمینه پشت بار پوشیده شده از کاشی سفید نیز استفاده می شود. برای کفپوش موزائیک های مرمرنما، در حاشیه کاشی های سرامیک برای مشخص کردن محل پذیرایی استفاده می شود. کاس توضیح داد که: "ترکیب کفپوش موزائیک مرمرنما و نوار سرامیکی مجموعه ای حرارتی ایجاد می کند که در زمستان بتدریج و آرام فضا را گرم می کند.

دفتر 409 به عنوان بخشی از بازسازی غرفه، یک ساختمان مجاور را هم باز سازی کرده و در طبقه دوم یک نمای جدید سر در، تراس غذاخوری و بار اضافه نوده است.

کاس گفت: "نمونه قبلی گلخانه، بنائی وحشتناک با زرق و برق سطحی و محلی بزرگتر برای مراسم عروسی بود. ما سر در کلاسیک صورتی رنگ ساختمان اصلی را برداشتیم و آن را با بتن سیاه و پانل های چوب صنوبر جایگزین کردیم."

گروه منظره اطراف را هم مجددا" طراحی نمود و باغ غذاخوری محوطه خارج را با نیمکت هایی به آن اضافه کرد.

منبع:www.dezeen.com