علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

شرکت طراحی گنبیگ برای رستوران اسکاندیناویائی، باغی داخلی از مواد بازیافتی درست می کندباغ رستوران


نوشته: Alice Morby

برگردان منشور

زینت بخشی اصلی رستوران اسکاندیناویایی الهام گرفته از باغ در کپنهاگ، گلخانه ای داخلی است که استودیو دانمارکی طراحی گنبیگ (Genbyg) با استفاده از مواد بازیافتی خلق کرده است.

این رستوران دارای یک منوی مبتنی بر سبزیجات، از جمله مواد طبیعی و مقدار زیادی گیاهان سبز است - چیزی که گنبیگ مشتاق بود از طریق طرحش ارائه کند.

طراح راسموس فکس (Rasmus Fex) به Dezeen گفت: "چشم انداز کلی این بود که فضایی را با طرحی ایجاد کنیم که منعکس کننده آشپزخانه اسکاندیناویایی و جو دوگانه یک شهر و یک باغ باشد. ایده این بود که فضایی زنده و ارگانیک، مثل گاردن پارتی، ایجاد کنیم." قلب این فضا گلخانه ای پر از گیاه است که راه پله ای را که زیر زمین رستوران و طبقات هم کف را به هم متصل می کند، می پوشاند.

ساختار، اسکلت بندی شده با تیرهای مربع فولادی،از پنجره های تغییر کاربری داده شده، بر اساس عکس هایی از مشتریانی که گلخانه خود را به شیوه مشابهی درست کرده اند، ساخته شده است.

در داخل محوطه پذیرایی، اکثر اتصالات و لوازم ساختمانی با استفاده از مواد بازیافتی و مبلمان بازیافته ساخته شده است.

قفسه های پشت بار از کشوهای آرشیو موزه ملی دانمارک ساخته شده در حالی که خود پیشخوان از تخته های کف کارخانه قدیمی درست شده است. گنجه های روکار از تخته های چوبی ساخته شده در حالی که چراغ ها با استفاده از قوطی های خالی شیر درست شده و پوشش سقف زیر زمین زمانی از رومیزی بوده است.

سطوح ماهونی سراسر رستوران از جایگاه قدیمی تماشاچیان ورزشگاه لینگبی، واقع در شمال شهر، نشأت گرفته و تاقچه های شیشه ای از قصری در کپنهاگ تغییر کاربری داده شده است.

فکس گفت: "رستوران طبق اصول پایداری زیست محیطی ساخته شده. استفاده از مواد بازیافتی نه تنها با کاهش ضایعات، تأثیر مثبت زیست محیطی دارد بلکه مواد تاریخی و منحصر به فردی ارائه می کند که بر اصالت کار هم می افزاید."

اینک گنبیگ علاوه بر این که به عنوان یک شرکت طراحی فعالیت می کند مواد بازیافتی هم برای ساختمان می فروشد.

منبع: www.dezeen.com