علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

سبزیجات تازه در مقایسه با سبزیجات منجمد: کدام سالم تر است؟سبزیجات تازه و منجمد


نوشته: Dr. Axe

برگردان منشور

آیا در آخر هر فصل تابستان برای از دست دادن میوه ها وسبزیجات محبوبتان غصه نمی خورید؟ وقتش است که به سراغ قسمت مواد غذایی فریزر بروید چون وقتی موضوع سبزیجات تازه در مقایسه با یخ زده مطرح می شود، هر دو برنده اند. بین پیتزای یخ زده، صبحانه شیرین، و سایر غذاهای خیلی فرآوری شده، سبزیجات و میوه های منجمد راهی فوق العاده برای لذت بردن از محصولاتی است که دیگر فصل آن ها نیست. در واقع، ممکن است در مواردی برای شما بهتر هم باشند.

سبزیجات تازه در مقایسه با منجمد: کدام بهتر است؟

در یک مطالعه ویتامین های موجود در هشت میوه و سبزیجات مختلف تازه و منجمد: مواد مغذی بلوبری، کلم بروکلی، هویج، ذرت، لوبیای سبز، نخودفرنگی، اسفناج، و توت فرنگی مطالعه شد. رویهم رفته هیچ تفاوتی بین اقلام تازه و منجمد نبود. حتی در مواردی، اقلام منجمد مواد مغذی بیشتری داشتند.

مطالعه دیگری نشان داد که تفاوت سطح فولات یا ویتامین های B درسبزیجات تازه در مقایسه با سبزیجات منجمد ناچیز است، حتی پس از آن که چند ماه در فریزر مانده بودند.

خوبی دیگر خوردن میوه و سبزیجات منجمد این است که اغلب روز ها یا حتی هفته ها طول می کشد تا محصولات تازه از مزرعه به فروشگاه و پس از آن به یخچال شما منتقل شوند، جایی که گاهی چند روز می مانند تا خورده شوند. به این خاطر، غالبا" محصول قبل از رسیدن چیده می شود و به این ترتیب، زمانی که برای رسیدن این میوه ها و سبزیجات لازم است تا تمام محتوای مغذیشان آماده استفاده شود، کوتاه می شود.

از طرف دیگر، معمولا" میوه ها و سبزیجات منجمد، کاملا" رسیده انتخاب می شوند، زمانی که سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند. سپس سریع منجمد می شوند و مواد مغذی را در بهترین زمان در خود حفظ می کنند.

خریدن میوه ها و سبزیجات منجمد به این معناست که می توانید غذاهایی را مصرف کنید که نمی توانید در طول سال تازه آن را بخرید. گاهی اوقات هم می توانید آن ها را در حراج تهیه کنید که این مواد خوب را آسان تر در اختیارتان قرار می دهد، حتی ممکن است به صرفه باشد. و اگر تلاش می کنید مصرف روزانه تان از میوه و سبزیجات را به میزان لازم داشته باشید، خوردن منجمد آن ها قطعا" بهتر از این است که اصلا" نخورید.

رهنمود هایی در باره غذاهای منجمد

البته چند راهنمایی و ترفندی برای حد اکثر استفاده از میوه ها و سبزیجات منجمدتان وجود دارد:

این سبزیجات در قوطی های بسته بندی می شوند که سطح داخلیشان با بیس فنول A یا BPA پوشانده می شود. اثرات سمی این ماده از تأثیر بر هورمون ها و ناباروری گرفته تا ایجاد استرس و کمبود ویتامین D گسترده است.

کلام آخر در باره سبزیجات تازه در مقایسه با سبزیجات منجمد

منبع: draxe.com