علامت تجاری منشور

روایت ها

متن کامل

ورزش و کودکانورزش و کودکان


برگردان منشور

بر اساس اداره آمار استرالیا، تنها 6 کودک از هر 10 کودک بین سنین 5 و 14 سال، خارج از مدرسه در ورزش شرکت می کند. بررسی سلامت استرالیا که در آوریل 2012 انجام گرفت نشان داد که 25 درصد از کودکان و نوجوانان 5 تا 17 ساله استرالیایی، چاق هستند یا اضافه وزن دارند که نشان می دهد نیاز به ترویج فرهنگ ورزش وجود دارد که کودکان را تشویق به فعالیت بدنی کند.

خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی و پوکی استخوان، در افرادی که فعال هستند به طور قابل توجهی کاهش می یابد. گفته می شود که ورزش منظم خطر مشکلات عاطفی مثل اضطراب و افسردگی را هم کاهش می دهد. عادات در اوایل زندگی شکل می گیرد و شواهد نشان می دهد کودکانی که از لحاظ جسمی فعال هستند احتمال بیشتری دارد که در بزرگسالی از لحاظ جسمی فعال باشند.

فواید ورزش برای کودکان


برخی از فواید بی شمار مشارکت کودکان در ورزش عبارت است از:

کاستن از عدم فعالیت ممکن است در رسیدن به افزایش کلی سطوح انرژی در کودکان و نوجوانان مؤثرتر از تأکید بر افزایش مشارکت در فعالیت های ورزشی باشد. برداشتن گام هایی در جهت کاهش زمان کم تحرکی کودکان حائز اهمیت است.


کارهای کم تحرک و کودکان

حدود 40 درصد کودکان استرالیا اصلا" در ورزش شرکت نمی کنند. فعالیت های کم تحرک که با فعالیت های جسمی رقابت می کنند عبارتند از:


فرزند خود را به فعالیت بدنی تشویق کنید

والدین می توانند به کودکانشان کمک کنند به طرق مختلف فعالیت جسمی داشته باشند، از جمله:


مسائل ایمنی ورزش

از آسیب های ورزشی بسیاری که کودکان تحمل کرده اند می تواند اجتناب شود. پیشنهادات عبارتند از:

منبع:www.betterhealth.vic.gov.au